Honda i Mercedes w F1?
Wiadomości / Moto sport / Honda / Mercedes

Honda może wrócić w przyszłym roku do F1 jako partner Mercedesa.
Na początku nowej „ery silników” w tym roku, producenci jednostek napędowych Renault i Ferrari, zwrócili się do zewnętrznych firm w celu zaprojektowania nowego turbodoładowanego silnika.
Renault współpracuje z austriacką firmą APC Pankl a Ferrari z Honeywell. Dominujący na torach F1 Mercedes, zaprojektuje i zbuduje własną konstrukcję. Honda – powracająca do F1 w przyszłym roku, może dostarczać swoje silniki V6 do McLarena. Japoński producent współpracuje z firmą z siedzibą w Tokio o nazwie IHI (Ishikawajima-Harima Heavy Industries). Tymczasem firma ta stworzyła kilka lat temu joint venture w Niemczech z Mercedesem.
Zobacz podobne artykuły:
Rusza sezon driftingu
Wiadomości / Moto sport
2026.06.26
Rajd Akropolu 2026
Wiadomości / Moto sport
2026.06.26
Maciej Serafin na mecie „Wyścigu do Chmur”
Wiadomości / Moto sport
2026.06.24
Toyota Off‑Road Festival 2026
Moto fanatyk
2026.06.26
„Nigdy nie powstanie elektryczny model 911”
Wiadomości / News
2026.06.26