Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

reklama
Grand Prix Australii F1 odwołane
kalendarz 13/03 2020

Grand Prix Australii F1 odwołane

Moto sport

Pierwszy tegoroczny wyścig Formuły 1 nie odbędzie się.

Grand Prix Australii w Melbourne dołączyło do listy wydarzeń, które padły ofiarą światowej pandemii korona wirusa - po odwołaniu Salonu Samochodowego w Genewie i niedawnym przełożeniu wystawy New York Auto Show.

Decyzja została podjęta po tym, jak potwierdzono zakażenie jednego z członków zespołu McLaren Racing w czwartek wieczorem czasu lokalnego. Według australijskiego Sunday Morning Herald przetestowano także siedem innych osób, ale wyniki okazały się negatywne.

Oto wspólne oświadczenie FIA, Formuły 1 i australijskiej Grand Prix Corporation:

„Po potwierdzeniu, że członek McLaren Racing Team uzyskał pozytywny wynik testu COVID-19 i decyzji zespołu o wycofaniu się z Grand Prix Australii, FIA i Formuła 1 zwołali spotkanie pozostałych dziewięciu dyrektorów zespołu w czwartek wieczorem. Dyskusje te zakończyły się decyzją większości zespołów, że wyścig nie powinien się odbyć. FIA i Formuła 1, przy pełnym wsparciu Australian Grand Prix Corp. Australii (AGPC), podjęły decyzję o anulowaniu wszystkich działań Formuły 1 podczas Grand Prix Australii.”

„Rozumiemy, że to bardzo rozczarowująca wiadomość dla tysięcy fanów, którzy wzięli udział w wyścigu, a wszyscy posiadacze biletów otrzymają pełny zwrot pieniędzy, a informacja o nowym terminie rozpoczęcia sezonu F1 zostanie przekazana w odpowiednim czasie”.

„Wszystkie strony wzięły pod uwagę ogromne wysiłki AGPC, Motorsport Australia, pracowników i wolontariuszy, aby przeprowadzić rundę otwierającą Mistrzostwa Świata FIA Formuły 1 2020 w Melbourne, jednak doszli do wniosku, że bezpieczeństwo wszystkich członków rodziny Formuły 1 i szerszej społeczności a także uczciwość rywalizacji jest priorytetem…”, można przeczytać w oświadczeniu organizatorów.

Jeszcze przed oficjalnym potwierdzeniem, że nie odbędzie się wyścig w Australii, kierowca Ferrari, Sebastian Vettel i Kimi Raikkonen z Alfy Romeo już wrócili do domów./ns/


Tagi:
F1, Formuła 1, Grand Prix Australii, Grand Prix Australii F1 2020

Zobacz podobne artykuły:

Audi RS 5 DTM w nowych szatach
kalendarz 24/03 2020

Audi RS 5 DTM w nowych szatach

Wiadomości / Moto sport

2020.03.24

Audi RS 5 DTM przed nowym sezonem DTM 2020.
Zawodnicy zostali w domu ale nadal mogą przygotowywać się do sezonu
kalendarz 21/03 2020

Zawodnicy zostali w domu ale nadal mogą przygotowywać się do sezonu

Wiadomości / Moto sport

2020.03.21

Koronawirus zatrzymał cały motorsport w garażach. Jednak w świecie sportu to właśnie kierowcy rajdowi i wyścigowi mają możliwości, by utrzymać się w wysokiej formie.
Toyota powiększa przewagę w MŚ
kalendarz 17/03 2020

Toyota powiększa przewagę w MŚ

Wiadomości / Moto sport

2020.03.17

Sześciokrotni mistrzowie świata byli najszybszą załogą Rajdu Meksyku i odnieśli swoje pierwsze zwycięstwo w Yarisie WRC.
Najnowsze artykuły:
Samorządy chcą być ekologiczne – biorą się za elektromobilność

Samorządy chcą być ekologiczne – biorą się za elektromobilność

Wiadomości / Gorące tematy

2020.03.30

Zgodnie z Ustawą o elektromobilności i paliwach alternatywnych do końca 2020 r. w Warszawie musi powstać tysiąc ogólnodostępnych stacji ładowania samochodów elektrycznych.
Jak samodzielnie zlikwidować szkodę po stłuczce?

Jak samodzielnie zlikwidować szkodę po stłuczce?

Finanse / Ubezpieczenia

2020.03.30

Ograniczenie do minimum kontaktu z pracownikami ubezpieczyciela nabrało szczególnego znaczenia w czasie pandemii.
Skoda otworzyła laboratorium testów zderzeniowych

Skoda otworzyła laboratorium testów zderzeniowych

Wiadomości / News

2020.03.30

Nowoczesne laboratorium testów zderzeniowych znajduje się blisko głównej fabryki w Mladá Boleslav i zostało przygotowane dla aut z napędem konwencjonalnym i elektrycznym.

Bądź na bieżaco! Zapisz się do newslettera.