Giermaziak w walce o mistrzostwo Porsche Supercup

W najbliższy weekend w Austin w USA odbędzie sie kolejna edycja Porsche Supercup.
Na nowoczesnym torze Circuit of the Americas Kuba Giermaziak stanie do walki o mistrzostwo w serii Porsche Supercup. Jeszcze żaden polski kierowca nie był tak blisko wygranej w klasyfikacji generalnej równie prestiżowej serii wyścigowej samochodów GT.
Po raz pierwszy w historii Porsche Supercup zawita do Stanów Zjednoczonych. Finałowe zawody zapowiadają się emocjonująco, ponieważ polski kierowca traci tylko 5 punktów do prowadzącego Earla Bambera. Kuba Giermaziak jest bardzo zdeterminowany i zapowiada walkę do samego końca, a przy tak małej różnicy punktowej wszystkie scenariusze są możliwe. Emocji nie zabraknie, tym bardziej, że w czasie finałowego weekendu rozegrane zostaną aż dwa wyścigi.
Obiekt położony w Teksasie to nowoczesny tor z bardzo wymagającymi zakrętami. Zwłaszcza pierwszy wiraż, do którego podjazd pnie się mocno pod górę, jest dużym testem dla kierowców. Polak ścigał się już na tym torze i poznał jego najtrudniejsze elementy.
Kuba Giermaziak:
„Obiekt w Austin to jeden z najtrudniejszych torów w kalendarzu Porsche Supercup. Został on zaprojektowany z myślą o Formule 1, dlatego w naszych samochodach trudno utrzymać optymalną linię jazdy na niektórych zakrętach. Ciekawostką jest fakt, że część łuków jest lustrzanym odbiciem wiraży z toru w Abu Zabi. Jeśli chodzi o zawody, moim celem jest zwycięstwo w obu wyścigach. Nie chcę teraz kalkulować, a punkty będę liczyć dopiero po przekroczeniu linii mety.”
Zobacz podobne artykuły:
Czas na Rajd Barum
Wiadomości / Moto sport
2026.08.14
Zakamuflowany prototyp Porsche
Wiadomości / News
2026.08.13
Kajetanowicz w Rajdzie Legend
Wiadomości / Moto sport
2026.08.13
VW Multivan we flocie PZŻ
Wiadomości / News
2026.08.14
Hyundai Santa Fe 1.6 T-GDI PHEV AWD Calligraphy 253 KM – Nieszablonowy
Testy / Testy
2026.08.14
Skoda Kodiaq 1.5 TSI Plug-In Hybrid 204 KM - Zaskakująca
Testy / Testy
2026.08.14