Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

reklama
Ford wesprze zespół M-Sport
kalendarz 22/01 2018

Ford wesprze zespół M-Sport

Moto sport / Ford

Ford zwiększy swoje zaangażowanie w rajdy WRC w 2018 r.

Ford Motor Company ogłosił umowę, na podstawie której zwiększa wsparcie techniczne i finansowe dla wieloletniego partnera w sporcie samochodowym, zespołu M-Sport, zdobywcy tytułów mistrzowskich w FIA WRC w kategorii kierowców i producentów w 2017 r, korzystającego z napędzanych silnikiem EcoBoost samochodów Ford Fiesta WRC.

Przypomnijmy, że po oficjalnym wycofaniu się producenta z WRC w 2012 r, markę w Rajdowych Mistrzostwach Świata reprezentował właśnie M-Sport. Posiadanie oficjalnego wsparcia Forda pomogło M-Sport w pozyskaniu Sébastiena Ogiera, który zakończył 2017 r z tytułem mistrzowskim. Drugim kierowcą zespołu był Elfyn Evans.

Począwszy od 2018 r, zespół M-Sport Ford World Rally Team z siedzibą w brytyjskim Dovenby Hall, prowadzony przez jednego z najbardziej utytułowanych ludzi motorsportu, Malcolma Wilsona, będzie korzystać z dodatkowego wsparcia technicznego oddziału Ford Performance, działającego w głównej siedzibie Forda w Dearborn w USA i kierowanego przez Marka Rushbrooka, globalnego dyrektora motorsportu w koncernie.

Jak wynika z zapowiedzi przedstawicieli koncernu, Ford kontynuując swoje wsparcie techniczne i finansowe dla M-Sport, zwiększy zaangażowanie, aby zagwarantować skuteczne starty i konkurowanie w rajdach WRC w sezonie 2018 i później. W roku 2018 reprezentantami zespołu będą nadal Sébastien Ogier i Elfyn Evans wraz ze swoimi pilotami, Julienem Ingrassia i Danielem Barritem.

„20-letni związek Forda z M-Sport przyniósł pierwszorzędne sukcesy na wszystkich poziomach sportu rajdowego – z czego jesteśmy bardzo dumni – a Fiestę uczynił wzorcem dla współzawodniczących w rajdach na całym świecie,” powiedział Rushbrook. „W zeszłym roku pomogliśmy firmie M-Sport, tworząc całkowicie nową Fiestę, która wkroczyła do walki o wygraną w mistrzostwach świata. Z tym większym entuzjazmem zwiększymy nasze wsparcie w roku 2018.”

Ford jest partnerem M-Sportu nieprzerwanie od 1997 ru. M-Sport, jako wybrany przez Forda ekspert w sporcie rajdowym, produkuje samochody rajdowe Ford w kilku klasach, od R2 do najwyższej WRC. Aktualnie jeździ w rajdach na całym świecie ok. 400 Fordów Fiesta, zbudowanych przez M-Sport.

„Cieszymy się doskonałymi relacjami z Fordem przez te wszystkie lata i wspaniale jest widzieć zwiększenie pomocy w momencie, kiedy będziemy bronić naszych tytułów mistrzowskich WRC w 2018 r”, powiedział Malcom Wilson, dyrektor zarządzający M-Sport. „Sebastien i Elfyn to mocne punkty teamu, a dodatkowe wsparcie techniczne umożliwi nam dalsze udoskonalenie konstrukcji Forda Fiesty WRC. Konkurencja będzie bliżej niż kiedykolwiek, ale jestem przekonany, że z pomocą naszych partnerów wypracujemy równie wysokie osiągi i niezawodność, jak te, które przyniosły nam sukces w roku 2017.”

Rajdowy Ford Fiesta WRC, napędzany silnikiem 1.6 EcoBoost (380 KM), bazuje na nowej Fieście. Napęd przekazywany jest na obie osie za pośrednictwem 6-biegowej przekładni sekwencyjnej./oprac. ns/

Foto: Ford


Tagi:
Ford, Ford Fiesta WRC, zespół M-Sport, Sébastien Ogier, Elfyn Evans, Julien Ingrassia, Daniel Barrit, Malcom Wilson

Zobacz podobne artykuły:

Dakar 2019: Nasser Al-Attiyah po raz trzeci
kalendarz 18/01 2019

Dakar 2019: Nasser Al-Attiyah po raz trzeci

Wiadomości / Moto sport

2019.01.18

Kuba Przygoński zajął czwarte miejsce wśród kierowców.
Marcus Grönholm w Yarisie WRC w Rajdzie Szwecji
kalendarz 18/01 2019

Marcus Grönholm w Yarisie WRC w Rajdzie Szwecji

Wiadomości / Moto sport

2019.01.18

Dwukrotny rajdowy mistrz świata po dziewięciu latach wraca do WRC.
Dakar 2019: Adam Tomiczek w TOP15 motocyklistów
kalendarz 17/01 2019

Dakar 2019: Adam Tomiczek w TOP15 motocyklistów

Wiadomości / Moto sport

2019.01.17

Stephane Peterhansel – trzynastokrotny uczestnik Dakaru wycofał się z rajdu.
Najnowsze artykuły:
W 2018 r. Polacy kupili najwięcej nowych aut osobowych w XXI w.

W 2018 r. Polacy kupili najwięcej nowych aut osobowych w XXI w.

Wiadomości / Gorące tematy

2019.01.21

Jaki będzie 2019?
Pudełko prawdę ci powie

Pudełko prawdę ci powie

Warsztat / Porady

2019.01.21

Jak interpretować poszczególne symbole?
VW Golf Mk8 przyłapany

VW Golf Mk8 przyłapany

Wiadomości / News

2019.01.21

Użytkownik Instagrama, johannes.vag dostrzegł nowego Golfa w pełnej krasie.

Bądź na bieżaco! Zapisz się do newslettera.