Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

reklama
Festiwal hypercarów w Polsce
kalendarz 07/10 2025

Festiwal hypercarów w Polsce

Moto fanatyk / Wydarzenia / Bugatti

Bugatti, Koenigsegg, Pagani i Rimac na torze.

28 września br. na Silesia Ringu zgromadzono w jednym miejscu najbardziej spektakularną kolekcję hypercarów w Polsce. 

Ekskluzywne wydarzenie zarezerwowane było wyłącznie dla Klientów i Przyjaciół La Squadry. Podczas spotkania można było również podnieść swoje umiejętności za sterami własnych supersamochodów w bezpiecznych warunkach.

Był to jednocześnie jeden z największych zlotów posiadaczy samochodów marki Ferrari w Polsce: na torze pojawiło się aż 60 modeli ze stajni z Maranello.

Każdy festiwal musi mieć swojego headlinera i w tym przypadku był nim Bugatti Bolide: bolid wyścigowy będący najbardziej ekstremalną konstrukcją w liczącej 116 lat historii owianego legendą producenta samochodów z Alzacji.

Obok niego alternatywną wizję motoryzacyjnego ekstremum reprezentował Rimac Nevera: hypercar o elektrycznym napędzie o mocy 1914 KM, który przesuwa granice tego, co możliwe nawet w tym segmencie motoryzacji. Dwa różne światy spotkały się na jednym torze w Polsce, by zaprezentować jak różnorodne i fascynujące potrafią być konstrukcje stanowiące aktualny szczyt możliwości technicznych.

Pagani Utopia Roadster udowadnia, że technologia i wyjątkowa estetyka mogą tworzyć jedno, spójne arcydzieło, w którym każdy detal, od pojedynczej śrubki po wyeksponowany mechanizm skrzyni biegów, powstał z obsesyjną dbałością o formę.

W podobnym duchu, choć z zupełnie inną narracją, zaprezentował się AGTZ Twin Tail: opracowany wspólnie przez La Squadrę i założone w 1919 r. włoskie studio projektowe Atelier Zagato model, który można postrzegać jako rzeźbę na kołach. Kreacja ta oddaje hołd francuskiej legendzie wyścigów A220 poprzez unikatowe rozwiązanie konstrukcyjne: zdejmowalną tylną część karoserii, co w kilka chwil pozwala kierowcy przekształcić aerodynamiczny bolid w zwinny, zwarty samochód sportowy na kręte, techniczne odcinki.

Kimera EVO37 Martini 7 to jeden z najdoskonalszych restomodów na świecie, który poprzez połączenie oryginalnych podzespołów Lancii z najwyższej klasy inżynierią pozwala dziś znów poczuć emocje złotej ery rajdów z okresu Grupy B.

Z kolei Lamborghini Revuelto to pierwszy seryjnie produkowany samochód supersportowy z napędem hybrydowym typu plug-in z wykorzystaniem silnika V12.

Ostatni człon nazwy w modelach Ferrari SF90 Stradale oraz Dallara Stradale oznaczający po włosku ulicę, pojawia się w nich nieprzypadkowo: fakt, że samochody te uzyskały homologację drogową jest już osiągnięciem samym w sobie. Każdy z nich reprezentuje esencję technologii wyścigowych, gdzie ekstremalne materiały gwarantujące wybitną lekkość i sztywność podwozi gwarantują niezrównane wyniki na torach.


Tagi:
AGTZ Twin Tail, Bugatti Bolide, Rimac Nevera, Kimera EVO37 Martini 7, Ferrari SF90 Stradale, Ferrari Dallara Stradale, La Squadra, Silesia Ring

Zobacz podobne artykuły:

Carlos Sainz i Ford Mustang GTD
kalendarz 06/08 2026

Carlos Sainz i Ford Mustang GTD

Wiadomości / Wydarzenia

2026.08.06

Rajdowy mistrz świata za kierownicą Mustanga GTD wyjechał na przyszły tor Formuły 1.
VI Rajd Tylko dla Zuchwałych
kalendarz 31/07 2026

VI Rajd Tylko dla Zuchwałych

Moto fanatyk

2026.07.31

Klasykiem przez Polskę.
VW Golf GTI I na Classica Mierzęcin 2026
kalendarz 19/07 2026

VW Golf GTI I na Classica Mierzęcin 2026

Moto fanatyk

2026.07.19

Model z 1977 r. z platynowym certyfikatem.
Najnowsze artykuły:
Adrian Rzeźnik wygrał Rajd Rzeszowski

Adrian Rzeźnik wygrał Rajd Rzeszowski

Wiadomości / Moto sport

2026.08.10

19-latek objął prowadzenie po pierwszym odcinku specjalnym i nie oddał go aż do mety.
Kompakty wracają do łask

Kompakty wracają do łask

Wiadomości / Gorące tematy

2026.08.10

83 proc. Polaków uważa je za idealne auta do miasta.
Porsche Cayenne Electric w oku burzy

Porsche Cayenne Electric w oku burzy

Wiadomości / Ciekawostki

2026.08.09

Porsche kontra największy samolot świata.