F1 – Znowu Mercedes i znów Kubica ostatni

Grand Prix Azerbejdżanu i kolejny dublet Mercedesa.
Sezon 2019 w Formule 1 bez wątpienia – jak dotąd – należy do zespołu Mercedesa. Lewis Hamilton triumfował ze swoim partnerem z zespołu – Valtterim Bottasem w pierwszym wyścigu sezonu, na początku kwietnia podczas Grand Prix Bahrjanu, ich łupem padł również tysięczny wyścig w Chinach.
Tymczasem na ulicznym torze w Baku, najszybszy okazał się… Valtteri Bottas a Lewis Hamilton był drugi. Podium uzupełnił Sebastian Vettel (Ferrari).
Niestety także Robert Kubica był tym razem ostatni (16 miejsce). Jednocześnie otrzymał karę drive through, ponieważ przed startem za wcześnie wyjechał na pit lane. Jego kolega z zespołu Williamsa – George Russell był 15. Czterech kierowców nie ukończyło wyścigu.
Następny wyścig – Grand Prix Hiszpanii odbędzie się już 12 maja./ns/
Zobacz podobne artykuły:
Rusza sezon driftingu
Wiadomości / Moto sport
2026.06.26
Rajd Akropolu 2026
Wiadomości / Moto sport
2026.06.26
Maciej Serafin na mecie „Wyścigu do Chmur”
Wiadomości / Moto sport
2026.06.24
Toyota Off‑Road Festival 2026
Moto fanatyk
2026.06.26
„Nigdy nie powstanie elektryczny model 911”
Wiadomości / News
2026.06.26