F1 – Znowu Hamilton

Po zwycięstwie w Grand Prix Styrii, Lewis Hamilton wygrał również Grand Prix Węgier.
Sezon 2020 jak na razie jest pod znakiem Mercedesa. Pierwszy wyścig wygrał Valtteri Bottas a dwa kolejne – partner z zespołu, Brytyjczyk Lewis Hamilton. Zwycięstwo na Hungaroringu ma dla niego wyjątkowe znaczenie. To jego ósmy triumf na tym torze (2007, 2009, 2012, 2013, 2016, 2018, 2019, 2020). Identycznym wynikiem mógł jak dotąd szczycić się tylko Michael Schumacher (w latach 1994-2006) wygrywając na francuskim torze Magny-Cours.
Do niedzielnego wyścigu na węgierskim torze, Hamilton startował z pole position. Szybko objął prowadzenie i nie oddał go do mety. Podium uzupełnili Max Verstappen (Red Bull) i Valtteri Bottas (Mercedes).
Teraz kierowcy mają krótką przerwę. Kolejne dwa wyścigi odbędą się na torze Silverstone. Pierwszy 2 sierpnia./ns/
Zobacz podobne artykuły:
Rusza sezon driftingu
Wiadomości / Moto sport
2026.06.26
Rajd Akropolu 2026
Wiadomości / Moto sport
2026.06.26
Maciej Serafin na mecie „Wyścigu do Chmur”
Wiadomości / Moto sport
2026.06.24
Toyota Off‑Road Festival 2026
Moto fanatyk
2026.06.26
„Nigdy nie powstanie elektryczny model 911”
Wiadomości / News
2026.06.26