Daimler wyklucza przejęcie Aston Martina

Obecnie niemiecki koncern ma 5 proc. udziałów w Astonie.
Szef Daimlera, Dieter Zetsche w rozmowie z magazynem „Automotive News” powiedział, że przejęcie Aston Martina nie jest rozpatrywane. Zetsche dodał, że jednym z głównych powodów, dlaczego Daimler nie kupi Aston Martina, to ogromna różnica dotycząca wielkości między obiema firmami. Jak powiedział prezes Daimler, obecnie nikt nie jest w stanie zapewnić Aston Martinowi lepszego kierownictwa niż w tej chwili.
Przypomnijmy, że w lipcu 2013 r. obie firmy połączyły siły dotyczące współpracy technicznej, przy czym Daimler stał się posiadaczem 5 proc. udziałów w brytyjskiej marce, zaś Aston uzyskał dostęp do zasobów Mercedesa i AMG.
Pojawiły się również pogłoski o wspólnym projekcie SUV-a, który miałby pojawić się w 2017.
Zobacz podobne artykuły:
„Nigdy nie powstanie elektryczny model 911”
Wiadomości / News
2026.06.26
Pierwszy Maybach Atelier w Europie powstał w...
Wiadomości / Wydarzenia
2026.06.23
Toyota Off‑Road Festival 2026
Moto fanatyk
2026.06.26
Rusza sezon driftingu
Wiadomości / Moto sport
2026.06.26