Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

reklama
Czy ubezpieczenie NNW jest przydatne?
kalendarz 20/03 2014

Czy ubezpieczenie NNW jest przydatne?

Finanse / Ubezpieczenia

Ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków często jest traktowane jako standardowe ubezpieczenie dodatkowe – w praktyce przez wielu właścicieli pojazdów zwyczajnie pomijane przy planowaniu i tak wysokich wydatków eksploatacyjnych.

Być może warto bliżej zapoznać się z tym produktem i bardziej go docenić?

Pamiętajmy o najważniejszym

Ubezpieczając samochód, często zapominamy, że najcenniejszą jego składową są znajdujące się w nim osoby – kierowca i pasażerowie. Ubezpieczenie NNW jest formą zabezpieczenia finansów sprawcy szkody i/lub jego współpasażerów. Dzięki polisie można pozyskać dodatkowe środki np. na leczenie powypadkowe, zakup sprzętu rehabilitacyjnego itp. Co ciekawe, ubezpieczenie NNW może obejmować sytuacje, gdy poszkodowanym zostaje się np. wskutek rozładunku samochodu lub podczas prac naprawczych (źródło: oferta PZU) – wszystko zależy od zakresu odpowiedzialności konkretnego ubezpieczyciela.

Kogo tak naprawdę chroni NNW?

Załóżmy hipotetyczną sytuację, w której w wyniku kolizji ranne zostają obie strony zdarzenia – sprawca i jego pasażer oraz kierujący drugim pojazdem (poszkodowany). Poszkodowany dostanie odszkodowanie z OC sprawcy; co ważne, ranny pasażer jadący ze sprawcą również może liczyć na finansową rekompensatę. Jeżeli kierowca ma ubezpieczenie NNW, to z tej polisy dodatkowe pieniądze dostanie poszkodowany współpasażer i oczywiście – kierujący sprawca wypadku, na którego własne OC nie podziała.

Czy warto kupować NNW?

Ubezpieczenie NNW może być przydatne pod warunkiem, że niska składka odpowiada względnie wysokiej sumie gwarancyjnej. Aby tanio kupić NNW, warto skorzystać z rozwiązań pakietowych, premiowanych przez towarzystwa ubezpieczeniowe. Punktem wyjścia do doboru takiej polisy powinien być zakup obowiązkowego OC po najniższej cenie. Dobrym pomysłem jest skorzystanie z możliwości, jakie daje kalkulator cen, taki jak okurka.pl – często poszczególne towarzystwa ubezpieczeniowe proponują NNW jako dodatek do bardziej rozbudowanego pakietu. Jest to dobra okazja, by stać się posiadaczem takiej polisy przy niskim koszcie łącznej składki, bez konieczności zbytniego obciążania budżetu przeznaczonego na eksploatację samochodu.

 Warto potraktować ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków jako ciekawą opcję wzbogacającą podstawowe świadczenia, bowiem dobrze dobrane NNW może być przydatne w najmniej oczekiwanych momentach. O jego wartość można się spierać, co nie przekreśli faktu, iż w razie wystąpienia zdarzenia będącego w zakresie działania polisy NNW, zawsze lepiej jest otrzymać dodatkowe świadczenie, nawet jeżeli nie jest ono całkowicie niezbędne.

 

Zobacz podobne artykuły:

AC vs coraz droższe naprawy aut
kalendarz 29/02 2024

AC vs coraz droższe naprawy aut

Finanse / Ubezpieczenia

2024.02.29

Coraz droższe naprawy aut, więc polscy kierowcy kupują więcej AC.
 Zimowe wyzwania dla kierowców
kalendarz 14/02 2024

Zimowe wyzwania dla kierowców

Finanse / Ubezpieczenia

2024.02.14

Jakie ubezpieczenie chroni przed szkodami spowodowanymi dziurami w drogach?
Co z AC przy zakupie używanego samochodu?
kalendarz 01/02 2024

Co z AC przy zakupie używanego samochodu?

Finanse / Ubezpieczenia

2024.02.01

Do formalności po zakupie używanego samochodu należą kwestie związane z ubezpieczeniami.
Najnowsze artykuły:
Strefa Czystego Transportu w Polsce – czy powstanie w tym roku?

Strefa Czystego Transportu w Polsce – czy powstanie w tym roku?

Wiadomości / Gorące tematy

2024.03.04

To kontrowersyjny temat, który sieje burzę w społeczności polskich zmotoryzowanych.
 Trzeci sezon pucharu Toyota GR Cup

Trzeci sezon pucharu Toyota GR Cup

Wiadomości / Moto sport

2024.03.03

Na sezon 2024 Toyota zaplanowała kolejne edycje imprezy GR Zlot, połączone z serią Toyota GR Cup.
Fuzja Renault ze Stellantisem?

Fuzja Renault ze Stellantisem?

Wiadomości / News

2024.03.02

Czy Renault połączy się z koncernem Stellantis?