Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

reklama
 Ceny taksówek w światowych stolicach
kalendarz 21/11 2019

Ceny taksówek w światowych stolicach

Gorące tematy

Ile kosztuje przejazd z lotniska do centrum miasta?

Podczas planowania wyjazdu niemal co piąty ankietowany Polak (18 proc.) najbardziej stresuje się organizacją przejazdu z lotniska. Z pewnością jednym z pojawiających się wtedy pytań jest to, ile trzeba będzie zapłacić za najwygodniejszą z opcji. Eksperci Kayak.pl przeanalizowali ceny przejazdu taksówką z lotniska do centrum 140 najpopularniejszych stolic świata oraz sprawdzili koszty dla największych portów lotniczych w Polsce i zdradzają, gdzie lepiej baczyć na portfel.

Taksówka droższa niż samolot?

Jak pokazuje najnowsze zestawienie Kayak.pl, taksówka na lotnisko może słono kosztować, dlatego warto pamiętać o tym punkcie, planując wakacyjny budżet. Za trasę z japońskiego portu lotniczego Narita do oddalonego o ponad 70 km centrum Tokio podróżni zapłacą najwięcej – aż 853 zł! Na kolejnej pozycji zestawienia uplasowały się skandynawskie stolice Norwegii i Islandii, gdzie przejazd do centrum będzie kosztował średnio 427 zł. Nieco mniej, bo 384 zł, zapłacą osoby wsiadające w taksówkę na lotniskach w Waszyngtonie, Monako czy Londynie. Mimo, że loty do stolicy Szwecji można znaleźć za nawet kilkadziesiąt złotych, sama taryfa z portu Arlanda do centrum miasta kosztuje już 256 zł. Ranking najdroższych stolic zamykają Berno, Paryż oraz Seul.

Wśród najtańszych miast pod względem kosztów przejazdu taksówką znalazły się przede wszystkim egzotyczne stolice Azji i Afryki, jak choćby Victoria na Seszelach, Tegucigalpa w Kongo, czy główne ośrodki Gambii, Gwinei Bissau i Nepalu. Kilkanaście złotych turyści zapłacą także w kilku częściej odwiedzanych miastach jak Kiszyniów w Mołdawii, czy tunezyjski Tunis. Warszawa uplasowała się 30. miejscu zestawienia stolic z najdroższymi taksówkami, obok Dohy, Bukaresztu, Tbilisi i Baku.

Zestawienie światowych stolic oferujących średnio najdroższe transfery taksówkowe z lotniska do centrum miasta:

Lotnisko / Odległość do centrum / Koszt przejazdu taksówką

Tokio (Narita) / 71,5 km / 853 zł
Oslo / 50 km / 427 zł
Reykjavik (Keflavik) / 49 km / 427 zł
Waszyngton (Dullas) / 43 km / 384 zł
Monako (Nice Côte d’Azur) / 30 km / 384 zł
Londyn (Heathrow) / 27 km / 384 zł
Sztokholm (Arlanda) / 40 km / 256 zł
Berno / 12 km / 256 zł
Paryż (Charles de Gaulle) / 30 km / 235 zł
Seul (Incheon) / 60 km / 213 zł

Eksperci wyszukiwarki sprawdzili również, jakie stawki obowiązują na największych lotniskach w Polsce. Jak podaje oficjalna strona warszawskiego portu lotniczego, za przejazd taksówką do centrum podróżni zapłacą około 40 zł. Tym samym Warszawa uplasowała się na 30. miejscu w rankingu Kayak.pl i dzieli je ex aequo ze stolicami m.in. Kataru, Gwatemali, Mozambiku, Litwy i Rumunii. Co ciekawe, to właśnie w stolicy turyści mogą liczyć na najbardziej przystępne ceny taksówek w Polsce – najprawdopodobniej jest to spowodowane niewielką odległością, jaka dzieli lotnisko Chopina i centrum. Koszt taksówki z małopolskiego portu Balice do oddalonego o 15 km centrum Krakowa to wydatek rzędu 89 zł, a z pomorskiego Rębiechowa do Gdańska (14 km) – 60 zł. Najwięcej zapłacą osoby podróżujące z/do katowickiego lotniska, które położone jest 27 km od miasta – muszą się oni liczyć z wydatkiem rzędu nawet 160 zł.

Zestawienie pięciu największych portów lotniczych w Polsce oraz średnie ceny przejazdu taksówką z lotniska do centrum miasta:

Lotnisko / Odległość do centrum miasta / Koszt przejazdu taksówką

Warszawa Lotnisko im. Fryderyka Chopina / 9 km / 40 zł
Kraków Balice / 15 km / 89 zł
Wrocław / 13 km / 55 zł
Gdańsk (Rębiechowo) / 14 km / 60 zł
Katowice (Pyrzowice) / 27 km / 160 zł

Aleksandra Sowa-Frąckowiak, rzecznik prasowy Kayak.pl komentuje: „Jak pokazuje nasza najnowsza analiza, podczas planowania wakacji warto sprawdzić koszty transportu z lotniska, aby na miejscu nie spotkało nas przykre zaskoczenie. W wielu przypadkach taksówka może wynieść nawet kilkaset złotych. W pobliskim Berlinie zapłacimy za transfer 3 razy więcej niż w Warszawie, a w Oslo czy na Islandii nawet ponad 10 razy! Wcześniejsze przygotowanie i wyszukanie alternatyw dojazdu, jak transport publiczny czy autokar może pomóc zaoszczędzić nam nie tylko nerwów, ale i znacznej części wakacyjnego budżetu”.


Tagi:
ceny taksówek w światowych stolicach, koszt przejazdu z lotniska do centrum miasta

Zobacz podobne artykuły:

Zapowiada się boom na pojazdy ciężarowe zasilane gazem ziemnym
kalendarz 09/12 2019

Zapowiada się boom na pojazdy ciężarowe zasilane gazem ziemnym

Wiadomości / Gorące tematy

2019.12.09

Mogą one pomóc polskim przewoźnikom utrzymać pozycję lidera w UE.
Certyfikacja i audyt polskich serwisów oponiarskich
kalendarz 18/11 2019

Certyfikacja i audyt polskich serwisów oponiarskich

Wiadomości / Gorące tematy

2019.11.18

Z inicjatywy Polskiego Związku Przemysłu Oponiarskiego (PZPO) prowadzony jest audyt serwisów oponiarskich.
Warszawa szykuje duże zmiany dla kierowców
kalendarz 06/11 2019

Warszawa szykuje duże zmiany dla kierowców

Wiadomości / Gorące tematy

2019.11.06

Możliwa większa strefa płatnego parkowania i wyższe opłaty za postój.
Najnowsze artykuły:
 McLaren 620R – Uliczny wyczynowiec

McLaren 620R – Uliczny wyczynowiec

Prezentacje / Nowości

2019.12.10

McLaren 570S GT4 debiutuje jako 620R, którym można poruszać się poza torem.
Fiat 124 Spider – to już koniec?

Fiat 124 Spider – to już koniec?

Wiadomości / News

2019.12.10

Fiat potwierdza zakończenie produkcji modelu 124 Spider na rynek europejski. Samochód pozostanie w ofercie w USA do końca 2020 r.
 Subaru Poland Rally Team kończy działalność

Subaru Poland Rally Team kończy działalność

Wiadomości / Moto sport

2019.12.10

Zespół Subaru Poland Rally Team poinformował o zakończeniu działalności.

Bądź na bieżaco! Zapisz się do newslettera.