BMW i Rolls-Royce – testy w Dolinie Śmierci
News / BMW / Rolls-Royce

Kawalkadę aut w częściowym kamuflażu dostrzeżono podczas testów w ekstremalnych warunkach.
W najbardziej gorącym miejscu na Ziemi pojawiło się 8 samochodów. Wśród nich znalazł się m in. SUV marki Rolls-Royce i model Phantom a także SUV-y BMW.
Jak wiadomo, pierwszy SUV Rolls-Royce’a będzie konkurował z Bentleyem Bentayga, a także najbardziej luksusową wersją Range Rovera – Autobiography.
SUV brytyjskiej marki będzie częściowo spokrewniony technicznie z nową generacją Phantoma, dzieląc m in. aluminiową platformę. SUV Rolls-Royce’a otrzyma natomiast nowy system napędu czterech kół, a także możliwość ustawień podwozia i zawieszenia, co pozwoli na poruszanie się nie tylko po utwardzonych drogach, ale i w terenie.
Choć przez długi czas model ten był nazywany Cullinan (nazwa odnosząca się do słynnego diamentu wydobytego w Południowej Afryce w 1905 r. który okazał się jest największym, jaki kiedykolwiek wydobyto), przedstawiciele Rolls-Royce’a twierdzą, że jest to „nazwa robocza", a wersja produkcyjna otrzyma zupełnie inną nazwę./ns/
Zobacz podobne artykuły:
Mazda MX-5 bez silnika benzynowego?
Wiadomości / News
2026.07.12
VW sprzeda niektóre swoje marki?
Wiadomości / News
2026.07.11
Premier Japonii zamieniła limuzynę na…
Wiadomości / News
2026.07.11
Mazda MX-5 bez silnika benzynowego?
Wiadomości / News
2026.07.12
Katowice stolicą driftingu
Wiadomości / Moto sport
2026.07.12
Ford Transit – 60 lat i 60 niezwykłych faktów
Wiadomości / Ciekawostki
2026.07.12