Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

reklama
Bernard Loire w pierwszej rozmowie po odejściu z Nissana
kalendarz 14/03 2019

Bernard Loire w pierwszej rozmowie po odejściu z Nissana

Wydarzenia / Mitsubishi

Bernard Loire udzielił swojego pierwszego ogólnoeuropejskiego wywiadu dla Automotive News Europe.

Bernard Lorie, długoletni dyrektor w Nissanie, odszedł jako dyrektor zarządzający regionem Europy Zachodniej. Teraz dołączył do Mitsubishi. Prezentujemy fragmenty rozmowy Loire z Nickiem Gibbsem.

O roli Mitsubishi Motors Europe:

„…możemy być o wiele bliżej klientów, lepiej rozumieć ich potrzeby i dostosowywać do nich nasze programy marketingowe, niż gdybyśmy to robili wyłącznie za pośrednictwem centrali w Japonii.”

O rynkach europejskich:

„…To oczywiste, że jeśli zdecydowaliśmy się zainwestować w Europie, nie możemy na tym stracić finansowo, zatem konieczne jest zwiększenie wolumenu sprzedaży. Nasza działalność jest bardzo od tego zależna, ale ma ona opierać się na połączeniu wysokich wyników sprzedaży i zróżnicowanej oferty”.

O utrzymującym się sukcesie Mitsuboshi Outlandera PHEV w Europie:

„Myślę, że będzie on jeszcze większy. W ubiegłym roku sprzedaliśmy prawie 25 000 egzemplarzy, w tym roku możemy osiągnąć wynik na poziomie co najmniej 35 000 do 40 000 egzemplarzy. W ciągu ostatnich czterech miesięcy (od listopada 2018 r. do lutego 2019 r.) był to nasz najlepiej sprzedający się model.”

O zaletach Outlandera PHEV:

„Naszymi bezpośrednimi konkurentami są modele hybrydowe typu plug-in, głównie z segmentu premium, ale widzimy nowego klienta - takiego, który poszukuje SUV-a i przesiada się z samochodu z silnikiem Diesla od razu na hybrydę typu plug-in, z pominięciem wersji z silnikiem benzynowym”.

„Niski wskaźnik emisji CO 2 od 46 g/km daje pewność, że można poruszać się rodzinnym SUV-em w dowolnym miejscu w Europie - w górach, na autostradzie i w centrach miast (w przeciwieństwie do samochodów z silnikami Diesla, których wjazd do centr wielu europejskich miast jest zakazany). „To rzeczywiście pojazd, który wjedzie wszędzie.”

Na temat elektryfikacji modeli Mitsubishi Motors:

„Jesteśmy zainteresowani technologią hybrydową typu plug-in na dłuższą metę. Chcę powiedzieć, że każdy model Mitsubishi w przyszłości będzie miał swoją wersję z napędem elektrycznym. Napęd całkowicie elektryczny jest dobry dla małych samochodów i niewielkich SUV-ów. Napęd hybrydowy typu plug-in idealnie sprawdza się w przypadku większych modeli SUV. Nasz kolejny model typu PHEV zadebiutuje w przyszłym roku. Będzie nieco mniejszy niż Outlander.”

Na temat silników Diesla:

„W ubiegłym roku udział samochodów z silnikami wysokoprężnymi w naszej ofercie był mniejszy o 20 procent, a w tym roku spadnie jeszcze bardziej. Wolimy skoncentrować się na elektryfikacji układów napędowych.”

Na temat Sojuszu:

„…W warunkach stricte komercyjnych jesteśmy konkurentami dla Renault i Nissana. Moje obszary działania są skoncentrowane na wszystkim, co jest widoczne dla konsumenta, ponieważ my w Mitsubishi Motors jesteśmy całkowicie niezależni.”

Na temat przyszłości:

„…Staram się tchnąć europejskiego ducha w Mitsubishi. Przypomina mi to rok 2000, kiedy dołączyłem do Nissana. Wtedy Nissan Europe miał naprawdę dużo do powiedzenia. Teraz jest podobnie. To ekscytujące.”


Tagi:
Bernard Loire, Nissan, Mitsubishi

Zobacz podobne artykuły:

Mitsubishi Space Star 1,2 MIVEC Intense – Miejski oryginał
kalendarz 19/08 2019

Mitsubishi Space Star 1,2 MIVEC Intense – Miejski oryginał

Testy / Testy

2019.08.19

Koncept, który przyświecał specom od reklamy z koncernu Mitsubishi polegał na reaktywowaniu nazwy, ale nie modelu. Bowiem, jak do tej pory Mitsubishi Space Star kojarzył się dotąd z autem w nadwoziu typu MPV. 
Kilka pytań do Kajetana Kajetanowicza
kalendarz 02/08 2019

Kilka pytań do Kajetana Kajetanowicza

Wiadomości / Wydarzenia

2019.08.02

Kajetan Kajetanowicz planuje w tym roku wystartować w 7 rajdach w ramach Rajdowych Mistrzostw Świata (WRC2).
Jürgen Stackmann: „Marka jest w trakcie wielkiej przemiany”
kalendarz 30/07 2019

Jürgen Stackmann: „Marka jest w trakcie wielkiej przemiany”

Wiadomości / Wydarzenia

2019.07.30

Jürgen Stackmann, Członek Zarządu Volkswagen Samochody Osobowe ds. Sprzedaży i Marketingu, Jürgen Stackmann mówi o planach firmy oraz o tym, co koncern zaprezentuje we wrześniu podczas Wystawy we Frankfurcie.
Najnowsze artykuły:
Kobiety na zakupach… używanego auta

Kobiety na zakupach… używanego auta

Warsztat / Eksploatacja

2019.08.20

Na co kobiety zwracają uwagę decydując się na zakup używanego samochodu?
Zakończył sezon motocyklowy tracąc prawo jazdy

Zakończył sezon motocyklowy tracąc prawo jazdy

Wiadomości / News

2019.08.19

Stracił prawo jazdy, dodatkowo został ukarany mandatem w wysokości 500 złotych i otrzymał 10 punktów karnych.
Pierwsze tytuły w WSMP

Pierwsze tytuły w WSMP

Wiadomości / Moto sport

2019.08.19

Rekord frekwencji dzięki zawodnikom z Polski, walka o mistrzostwo w czterech klasach rozstrzygnięta i powrót Gosi Rdest.

Bądź na bieżaco! Zapisz się do newslettera.