Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

reklama
Bernard Loire w pierwszej rozmowie po odejściu z Nissana
kalendarz 14/03 2019

Bernard Loire w pierwszej rozmowie po odejściu z Nissana

Wydarzenia / Mitsubishi

Bernard Loire udzielił swojego pierwszego ogólnoeuropejskiego wywiadu dla Automotive News Europe.

Bernard Lorie, długoletni dyrektor w Nissanie, odszedł jako dyrektor zarządzający regionem Europy Zachodniej. Teraz dołączył do Mitsubishi. Prezentujemy fragmenty rozmowy Loire z Nickiem Gibbsem.

O roli Mitsubishi Motors Europe:

„…możemy być o wiele bliżej klientów, lepiej rozumieć ich potrzeby i dostosowywać do nich nasze programy marketingowe, niż gdybyśmy to robili wyłącznie za pośrednictwem centrali w Japonii.”

O rynkach europejskich:

„…To oczywiste, że jeśli zdecydowaliśmy się zainwestować w Europie, nie możemy na tym stracić finansowo, zatem konieczne jest zwiększenie wolumenu sprzedaży. Nasza działalność jest bardzo od tego zależna, ale ma ona opierać się na połączeniu wysokich wyników sprzedaży i zróżnicowanej oferty”.

O utrzymującym się sukcesie Mitsuboshi Outlandera PHEV w Europie:

„Myślę, że będzie on jeszcze większy. W ubiegłym roku sprzedaliśmy prawie 25 000 egzemplarzy, w tym roku możemy osiągnąć wynik na poziomie co najmniej 35 000 do 40 000 egzemplarzy. W ciągu ostatnich czterech miesięcy (od listopada 2018 r. do lutego 2019 r.) był to nasz najlepiej sprzedający się model.”

O zaletach Outlandera PHEV:

„Naszymi bezpośrednimi konkurentami są modele hybrydowe typu plug-in, głównie z segmentu premium, ale widzimy nowego klienta - takiego, który poszukuje SUV-a i przesiada się z samochodu z silnikiem Diesla od razu na hybrydę typu plug-in, z pominięciem wersji z silnikiem benzynowym”.

„Niski wskaźnik emisji CO 2 od 46 g/km daje pewność, że można poruszać się rodzinnym SUV-em w dowolnym miejscu w Europie - w górach, na autostradzie i w centrach miast (w przeciwieństwie do samochodów z silnikami Diesla, których wjazd do centr wielu europejskich miast jest zakazany). „To rzeczywiście pojazd, który wjedzie wszędzie.”

Na temat elektryfikacji modeli Mitsubishi Motors:

„Jesteśmy zainteresowani technologią hybrydową typu plug-in na dłuższą metę. Chcę powiedzieć, że każdy model Mitsubishi w przyszłości będzie miał swoją wersję z napędem elektrycznym. Napęd całkowicie elektryczny jest dobry dla małych samochodów i niewielkich SUV-ów. Napęd hybrydowy typu plug-in idealnie sprawdza się w przypadku większych modeli SUV. Nasz kolejny model typu PHEV zadebiutuje w przyszłym roku. Będzie nieco mniejszy niż Outlander.”

Na temat silników Diesla:

„W ubiegłym roku udział samochodów z silnikami wysokoprężnymi w naszej ofercie był mniejszy o 20 procent, a w tym roku spadnie jeszcze bardziej. Wolimy skoncentrować się na elektryfikacji układów napędowych.”

Na temat Sojuszu:

„…W warunkach stricte komercyjnych jesteśmy konkurentami dla Renault i Nissana. Moje obszary działania są skoncentrowane na wszystkim, co jest widoczne dla konsumenta, ponieważ my w Mitsubishi Motors jesteśmy całkowicie niezależni.”

Na temat przyszłości:

„…Staram się tchnąć europejskiego ducha w Mitsubishi. Przypomina mi to rok 2000, kiedy dołączyłem do Nissana. Wtedy Nissan Europe miał naprawdę dużo do powiedzenia. Teraz jest podobnie. To ekscytujące.”


Tagi:
Bernard Loire, Nissan, Mitsubishi

Zobacz podobne artykuły:

Jürgen Stackmann o nowym rozdziale w historii Volkswagena
kalendarz 14/05 2019

Jürgen Stackmann o nowym rozdziale w historii Volkswagena

Wiadomości / Wydarzenia

2019.05.14

Rozmowa z Członkiem Zarządu VW ds. Sprzedaży – Jürgenem Stackmannem – o codziennym użytkowaniu elektrycznych samochodów, o planach dotyczących sprzedaży i o początku nowej epoki w motoryzacji.
Motoryzacja w międzywojennej Gdyni
kalendarz 01/05 2019

Motoryzacja w międzywojennej Gdyni

Wiadomości / Wydarzenia

2019.05.01

Już po raz drugi w Galerii Klif w Gdyni otwarto wystawę poświęconą motoryzacji.
Kombi & MPV Test 2019
kalendarz 17/04 2019

Kombi & MPV Test 2019

Wiadomości / Wydarzenia

2019.04.17

Pierwszy tegoroczny test porównawczy obfitował w samochody typu kombi, crossovery i minivany.
Najnowsze artykuły:
Peugeot podczas Turnieju Rolanda Garrosa 2019

Peugeot podczas Turnieju Rolanda Garrosa 2019

Wiadomości / News

2019.05.25

Peugeot jest partnerem słynnego turnieju od 35 lat i także w tym roku wesprze to prestiżowe wydarzenie.
Drugie spotkanie Abarth Rally Cup – Łotewski Rajd Lipawy

Drugie spotkanie Abarth Rally Cup – Łotewski Rajd Lipawy

Wiadomości / Moto sport

2019.05.25

Rajd Lipawy odbywać się będzie w dniach 24-26 maja, na liczącej 859 km trasie z 13 bardzo szybkimi odcinkami specjalnymi.
Plebiscyt Fleet Derby 2019

Plebiscyt Fleet Derby 2019

Wiadomości / News

2019.05.24

To już 8 edycja Fleet Derby, ogólnopolskiego plebiscytu produktów i usług niezbędnych do zarządzania autem firmowym.

Bądź na bieżaco! Zapisz się do newslettera.