Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

reklama
Audi House of Progress
kalendarz 29/03 2023

Audi House of Progress

Wydarzenia / Audi

Audi „ożywia” tu cztery kluczowe wartości swojej marki: cyfryzację, design, wydajność i zrównoważony rozwój.

Audi gruntownie przeprojektowało swój pawilon w Autostadt w Wolfsburgu i przekształciło go w pierwszą stałą ekspozycję Audi House of Progress - nowe centrum doświadczeń marki.

Audi House of Progress oferuje przestrzeń, w której klienci i odwiedzający mogą doświadczyć marki Audi: poznać firmę, jej produkty i wartości. Co ważne – nie jest to salon sprzedaży aut.

W przeciwieństwie do Audi House of Progress w Autostadt, wszystkie pozostałe lokalizacje są tymczasowe. Audi otwiera je w najbardziej spektakularnych miejscach aglomeracji miejskich, jako sposób na dotarcie do serc swoich klientów. W 2022 r. tego typu centra marki powstały między innymi w Wiedniu, Seulu i Mediolanie. Oprócz stałej instalacji w Wolfsburgu, wiosną tego roku Audi House of Progress zostanie otwarte także w Rijadzie, stolicy Arabii Saudyjskiej. Kolejne lokalizacje są w planach.

Zmiany w pawilonie Audi w Autostadt polegały na całkowitej przebudowie wnętrza istniejącego budynku. Oprócz renowacji, główny nacisk położono na koncepcję wystawienniczą. Dla zwiększenia przestrzeni dla nowych eksponatów, w środku budynku zbudowano żelbetową rotundę, w której znajduje się centralna klatka schodowa.

Tuż przy wejściu do Audi House of Progress znajduje się „Table of Visions”, prezentujący przyszłościowe wizje pojazdów Audi. Z tego miejsca ruchomy chodnik, po bokach którego znajdują się pytania związane z marką, prowadzi do rozciągających się na dwóch poziomach przestrzeni wystawowych pawilonu.

Na pierwszym poziomie znajdują się eksponaty związane z cyfryzacją i designem. Obok A6 e-tron concept i hybrydy typu plug-in Audi A8 60 TFSI e, na długiej niskiej scenie umieszczono eksponaty pozwalające zwiedzającym zapoznać się z oboma zakresami tematycznymi. Przykładem strefy cyfrowej są interaktywne tylne światła matrix OLED, które w zabawny sposób pokazują różne animacje, a tym samym możliwości tej technologii. Prezentowane są tu również materiały takie jak Econyl – tkanina obiciowa z recyklingu, gliniany model Audi e-tron GT quattro oraz wydrukowane w 3D wazy w kolorach aktualnych lakierów samochodów Audi. Odwiedzający mogą zabierać ze sobą do domu szkice od Audi Design.

Audi RS e-tron GT i pokaz folii Audi e-tron by Aerofoils ożywiają motyw przewodni marki, jakim jest wydajność. Stojący obok Audi Q4 e-tron „Sustainability Table”, dostarcza informacji na temat gospodarki cyrkularnej i zrównoważonej współpracy firmy z innymi podmiotami.

Sercem pawilonu jest „Blog of Progress” znajdujący się w otwartej rotundzie, która łączy przestrzennie oba poziomy wystawowe na piętrach, z poziomem wejściowym. Treść bloga jest generowana w czasie rzeczywistym, czerpiąc z codziennych tematów przewodnich marki Audi. Instalacja z mediami społecznościowymi pozwala wszystkim zainteresowanym gościom na koniec zwiedzania zasiąść na tylnym siedzeniu koncepcyjnego pojazdu z rodziny Sphere./oprac. ns/

Foto: Audi


Tagi:
Audi, Audi House of Progress

Zobacz podobne artykuły:

Marcello Gandini i Lamborghini Countach
kalendarz 13/04 2024

Marcello Gandini i Lamborghini Countach

Wiadomości / Wydarzenia

2024.04.13

Słynny stylista opowiada o jednym ze swoich projektów.
Audi Q6 e-tron i sztuka
kalendarz 05/04 2024

Audi Q6 e-tron i sztuka

Wiadomości / Wydarzenia

2024.04.05

Andrés Reisinger jest jednym z najbardziej rozchwytywanych artystów cyfrowych i projektantów na świecie.
Ghostbusters: Frozen Empire z udziałem Mercedesa Sprintera
kalendarz 21/03 2024

Ghostbusters: Frozen Empire z udziałem Mercedesa Sprintera

Wiadomości / Wydarzenia

2024.03.21

W najnowszym filmie o Pogromcach Duchów obok znanego samochodu bohaterów Ecto-1, występuje również pojazd towarzyszący.
Najnowsze artykuły:
Alfa Romeo – kontrowersje wokół nazwy

Alfa Romeo – kontrowersje wokół nazwy

Wiadomości / News

2024.04.16

Alfa ugięła się pod naciskiem włoskiego rządu i zmieniła nazwę nowego modelu.
 Najgorsze "silniki roku" w autach używanych

Najgorsze "silniki roku" w autach używanych

Warsztat / Porady

2024.04.16

Konkurs International Engine of the Year po latach okiem mechaników.
Premiery BMW podczas Święta Motoryzacji

Premiery BMW podczas Święta Motoryzacji

Wiadomości / News

2024.04.15

Tegoroczne Concorso d'Eleganza Villa d'Este może być miejscem prezentacji nowego M4 CS.