Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

reklama
5 pytań, które najczęściej zadajemy firmom leasingowym
kalendarz 12/08 2019

5 pytań, które najczęściej zadajemy firmom leasingowym

Leasing

Leasing to forma finansowania samochodu, która staje się coraz popularniejsza zarówno wśród klientów indywidualnych, jak i przedsiębiorstw rozbudowujących flotę.

O co najczęściej pytają klienci firm leasingowych?

1. Kto jest właścicielem przedmiotu leasingu?

Przez cały okres trwania umowy właścicielem jest zawsze finansujący, czyli firma leasingowa. Po zakończeniu umowy leasingu operacyjnego korzystający ma prawo nabycia przedmiotu leasingu w cenie równej wartości końcowej, określonej w umowie.

2. Dlaczego leasing jest korzystniejszy niż kredyt?

Kredyt nie daje możliwości otrzymania dodatkowych opcji: serwisowych, ubezpieczeniowych, czy związanych z rejestracją pojazdów. W leasingu otrzymujemy ubezpieczony, zarejestrowany i gotowy do jazdy samochód. Dodatkowo w razie wypadku bądź zdarzenia losowego wszelkie ewentualne szkody obarczają konto finansującego, podczas gdy w przypadku kredytu bankowego zapłata za nie leży po naszej stronie.

- Firmy leasingowe oferują maksymalnie uproszczoną procedurę finansowania – nie wymagamy dużej liczby dokumentów, zaświadczeń i zabezpieczeń, czym najczęściej mogą zniechęcać procedury kredytowe. Co więcej, skala naszej działalności i idąca za tym siła nabywcza, dają nam dobrą relację ceny do zakresu usług, zatem możemy zaoferować atrakcyjniejsze warunki finansowe – mówi Konrad Karpowicz, Wiceprezes Zarządu spółek z Grupy Masterlease.

3. Jakie są konsekwencje wypadku ze szkodą całkowitą lub kradzieży leasingowanego auta?

W takiej sytuacji rozliczenie następuje po wypłacie odszkodowania, a w przypadku kasacji trzeba poczekać jeszcze na sprzedaż pozostałości po przedmiocie leasingu. Niestety wciąż wielu kierowców nie wie, że po szkodzie całkowitej można otrzymać od ubezpieczyciela zwrot do wartości pierwotnej auta. Aby tak się stało, podstawowe AC musi zostać uzupełnione o tzw. GAP fakturowy.

- Nasz MasterGAP to najszersza z dostępnych form ubezpieczenia od utraty wartości pojazdu. Istotną zaletą tego ubezpieczenia jest ochrona od pierwszych dni obowiązywania umowy. GAP chroni ubezpieczonego głównie przed ryzykiem utraty wartości pojazdu, która następuje z biegiem czasu. Jednak kierowca nie jest w stanie przewidzieć, kiedy dojdzie do kradzieży lub szkody całkowitej – po upływie kilkunastu miesięcy, czy już na początku kontaktu. Dlatego istotną zaletą tego ubezpieczenia jest ochrona od pierwszych dni obowiązywania umowy. Oznacza to, że jeśli do szkody dojdzie w pierwszym roku kontraktu, ubezpieczony otrzyma świadczenie dodatkowe – wyjaśnia Konrad Karpowicz, Wiceprezes Zarządu spółek z Grupy Masterlease.

4. Jakie są formy zakończenia umowy?

Kończąc umowę leasingu, klient może skorzystać z wielu opcji i wybrać najlepsze dla siebie rozwiązanie. Najkorzystniej jest przedłużyć umowę na kolejny okres, składając odpowiednio wcześnie wniosek, ale klient ma również możliwość wykupienia pojazdu na swoją firmę, a także zrezygnowania z wykupu. Wówczas po zakończeniu umowy zobowiązany jest do natychmiastowego zwrotu pojazdu.

5. Czy w leasing można wziąć samochody używane?

Tak, istnieją firmy, które finansują używane samochody każdej dostępnej na polskim rynku marki. Są to auta, które wcześniej były używane przez inne firmy w ramach kontraktów flotowych oraz przez klientów indywidualnych. Nie ulega wątpliwości, że są one tańsze od nowych i pewniejsze od komisowych. Pojazdy te to najczęściej modele 3-4 letnie, ponieważ właśnie na tyle średnio opiewają umowy. Są pewne, ponieważ pochodzą z polskich salonów i były nie tylko finansowane, ale również profesjonalnie zarządzane przez wyspecjalizowanego operatora – firmę leasingową, która dysponuje historią serwisowania tych aut, pełną wiedzą na temat ich stanu technicznego oraz przebiegu. Samochody zarówno w trakcie, jak i po zakończonych kontraktach są dokładnie sprawdzane i dokonywane są niezbędne naprawy.


Tagi:
leasing, najczęstsze pytania o leasing samochodu

Zobacz podobne artykuły:

Jak przekonać firmy do leasingu aut w nowej rzeczywistości podatkowej?
kalendarz 20/05 2019

Jak przekonać firmy do leasingu aut w nowej rzeczywistości podatkowej?

Finanse / Leasing

2019.05.20

W co drugiej firmie z sektora MŚP leasing jest jednym z najczęściej wybieranych modeli finansowania samochodów służbowych.
Chcesz wziąć auto w leasing?
kalendarz 03/04 2019

Chcesz wziąć auto w leasing?

Finanse / Leasing

2019.04.03

A zastanawiałeś się, co będzie, jeśli ulegnie ono zniszczeniu.
Leasing w Polsce dynamicznie się rozwija
kalendarz 07/01 2019

Leasing w Polsce dynamicznie się rozwija

Finanse / Leasing

2019.01.07

Dla wielu firm to jedyna możliwość inwestowania.

Firmy z branży

Auto Leasing

mazowieckie
ul. Klaudyny 12 lokal 72
Warszawa
Tel.: 503 969 995
http://www.soldicredit.pl/
Najnowsze artykuły:
Skoda przypomina swój rower Slavia

Skoda przypomina swój rower Slavia

Wiadomości / News

2020.06.03

Z okazji Światowego Dnia Roweru Skoda nawiązuje do słynnego roweru, dzieła firmy Laurin & Klement.
 Toyota Gazoo Racing sponsorem eSports WRC

Toyota Gazoo Racing sponsorem eSports WRC

Wiadomości / Moto sport

2020.06.03

Dla zwycięzcy najnowszy GR Yaris.
 Odnowiony Lexus GX wjeżdża do Europy

Odnowiony Lexus GX wjeżdża do Europy

Wiadomości / News

2020.06.03

W ubiegłym roku zadebiutował w Stanach Zjednoczonych, teraz pojawi się w Europie.

Bądź na bieżaco! Zapisz się do newslettera.