2-milionowy Mercedes z Węgier

Samochód trafi do Polski.
Fabryka Mercedesa w Kecskemét na Węgrzech świętuje wyprodukowanie 2-milionowego auta. Jubileuszowy samochód - elektryczny EQB trafi do Polski, do firmy SIXT Polska.
Węgierska fabryka Mercedesa została otwarta w 2012 r. i obecnie produkuje kompaktowe modele, w tym Klasę A, CLA Coupé oraz CLA Shooting Brake, również z napędem hybrydowym plug-in, a także elektryczny SUV EQB. Zakład zatrudnia około 4500 pracowników i jest jednym z największych pracodawców w regionie./ns/
Foto: Mercedes
Zobacz podobne artykuły:
„Nigdy nie powstanie elektryczny model 911”
Wiadomości / News
2026.06.26
Pierwszy Maybach Atelier w Europie powstał w...
Wiadomości / Wydarzenia
2026.06.23
Toyota Off‑Road Festival 2026
Moto fanatyk
2026.06.26
Rusza sezon driftingu
Wiadomości / Moto sport
2026.06.26