Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

reklama
Zlot fanów Toyoty Celica
kalendarz 06/03 2020

Zlot fanów Toyoty Celica

Moto fanatyk / Toyota

Pod koniec lutego Celica Club Poland świętował 17. urodziny na Autodromie Pomorze w okolicach Tczewa.

Impreza przyciągnęła miłośników Toyoty Celiki z całej Polski i z różnych stron Europy. W spotkaniu wzięło udział 30 właścicieli różnych generacji tego sportowego modelu, a także kilku innych sportowych samochodów Toyoty, takich jak Supra Mk4, czy GT86. Najstarsza obecna na zlocie Celica to pięknie odrestaurowany model drugiej generacji z 1979 r. z silnikiem 18R. Ponadto obecne były generacje od czwartej do licznie reprezentowanych generacji szóstej i siódmej.

W ramach atrakcji uczestnicy mieli do pokonania 3 sesje po 3 okrążenia technicznego toru w miejscowości Pszczółki. Profesjonalną obsługę pomiaru czasu ufundował klubowi zespół Complex Motorsport. Do klasyfikacji liczyły się 3 najlepsze czasy okrążenia z każdej sesji. Walka o podium była bardzo zacięta i toczyła się do ostatniego okrążenia.

Klasyfikację generalną wygrał Konrad Pełka, prowadzący Toyotę Celicę ST162, a tuż za nim ze stratą 0,77 min uplasował się Robert Rogowski z Celicą GT-Four ST205. Trzecie miejsce przypadło również kierowcy Celiki GT-Four ST205 – Wojciechowi Jasińskiemu.

Celica Club Poland jest ogólnopolskim klubem zrzeszającym użytkowników i miłośników sportowego modelu Toyota Celica. Klub rozpoczął działalność w 2003 r., zaś klubowe forum oraz fanpage liczy ponad 5000 użytkowników. Ogólnopolskie spotkania członków klubu odbywają się przynajmniej dwa razy w roku na torach wyścigowych. Są one okazją do wymiany doświadczeń i doskonalenia techniki jazdy sportowym samochodem.

Celica to trzeci po Sports 800 i 2000GT sportowy model w historii Toyoty. Auto zadebiutowało na rynku w 1970 r. i do 2005 r. doczekało się siedmiu generacji. Celica powstała jako japońska odpowiedź na panującą w Ameryce modę na pony cars. Początkowo, tj. do 1986 r. była samochodem tylnonapędowym, zaś później zmieniono jej napęd na przedni. Jednocześnie w ofercie pojawiła się wersja 4x4 w postaci modelu GT-Four, produkowanego w latach 1986-99. Obok bardzo długiego okresu produkcji, Celica zasłynęła także serią triumfów w rajdach samochodowych, w tym w WRC. Sukcesy czwartej i piątej generacji modelu wiążą się z nazwiskami słynnych kierowców – Carlosa Sainza, Juhy Kankkunena, czy Didiera Auriola./oprac. ns/

Foto: Natallica Foto/Celica Club Poland


Tagi:
zlot fanów Toyoty Celica, Toyota Celica, Toyota Celica Club Poland, Konrad Pełka, Robert Rogowski, Wojciech Jasiński

Zobacz podobne artykuły:

GR Supra GT4 w Toyota Gazoo Racing Trophy 2020
kalendarz 31/03 2020

GR Supra GT4 w Toyota Gazoo Racing Trophy 2020

Wiadomości / Moto sport

2020.03.31

Nowa Toyota GR Supra GT4 oraz rajdowe i wyścigowe odmiany Toyoty GT86 w tegorocznej rywalizacji trzeciego sezonu Toyota Gazoo Racing Trophy.
Toyota GT86 w specjalnej wersji Black Limited
kalendarz 23/03 2020

Toyota GT86 w specjalnej wersji Black Limited

Wiadomości / News

2020.03.23

Ta specjalna wersja GT86 nawiązuje do słynnego modelu AE86 z lat 80.
Toyota powiększa przewagę w MŚ
kalendarz 17/03 2020

Toyota powiększa przewagę w MŚ

Wiadomości / Moto sport

2020.03.17

Sześciokrotni mistrzowie świata byli najszybszą załogą Rajdu Meksyku i odnieśli swoje pierwsze zwycięstwo w Yarisie WRC.
Najnowsze artykuły:
Mitsubishi z pomocą dla szpitali

Mitsubishi z pomocą dla szpitali

Wiadomości / News

2020.04.01

Od blisko dwóch tygodni samochody Mitsubishi wspierają służbę zdrowia w walce z pandemią.
Salon Samochodowy w Paryżu w innej formie

Salon Samochodowy w Paryżu w innej formie

Wiadomości / News

2020.04.01

Organizatorzy Paris Motor Show zasugerowali wstępnie zmiany w tegorocznej imprezie, która rozpocznie się pod koniec września.
SUV-y górą

SUV-y górą

Wiadomości / News

2020.03.31

Jak pokazują globalne wyniki sprzedaży, sedany, kombi i hatchbacki tracą na popularności na rzecz SUV-ów.

Bądź na bieżaco! Zapisz się do newslettera.