Z BMW do Hyundaia
Wiadomości / News / Hyundai

Były szef BMW M inżynier Albert Biermann będzie pracował nad nowymi modelami Hyundaia.
Jak podał koreański producent, zatrudnienie inżyniera Biermanna ma na celu „pobudzenie rozwoju samochodów o wyższych osiągach."
Wiadomo również, że Biermann będzie wiceprezesem w firmie i rozpocznie pracę w kwietniu. Do jego zadań ma należeć nadzorowanie badań i rozwoju przyszłych modeli o sportowej charakterystyce.
Zdaniem przedstawicieli Hyundaia, doświadczenie i wiedza Biermanna „ma utorować drogę markom Hyundai-Kia, aby móc w pełni konkurować z europejskimi producentami segmentu premium." Ponadto Biermann pomoże w rozwijaniu aut zapewniających "większe emocje".
Zobacz podobne artykuły:
„Nigdy nie powstanie elektryczny model 911”
Wiadomości / News
2026.06.26
Pierwszy Maybach Atelier w Europie powstał w...
Wiadomości / Wydarzenia
2026.06.23
Toyota Off‑Road Festival 2026
Moto fanatyk
2026.06.26
Rusza sezon driftingu
Wiadomości / Moto sport
2026.06.26