Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

reklama
 Zatrzymany złodziej Mercedesa za prawie pół miliona złotych
kalendarz 22/05 2020

Zatrzymany złodziej Mercedesa za prawie pół miliona złotych

News

Policjanci z Rudy Śląskiej zatrzymali w pościgu 32-latka, który ukradł luksusowego Mercedesa.

Śledczy z rudzkiej komendy udowodnili mu kradzież trzech samochodów o wartości blisko miliona złotych. Decyzją sądu został już tymczasowo aresztowany.

W miniony poniedziałek, 18.05.2020 r., około godz. 3:00 dyżurny rudzkiej komendy otrzymał informację, że w jednej z dzielnic miasta doszło do kradzieży pojazdu marki Mercedes GLS, wartego prawie pół miliona. Do poszukiwań samochodu zostali skierowani policjanci z drogówki i rudzkiej „czwórki”. Szybko namierzyli pędzącego główną ulicą miasta Mercedesa. Mundurowi podjęli próbę zatrzymania samochodu. Złodziej zaczął jednak uciekać w kierunku autostrady A4, nie reagując na polecenia do zatrzymania. Do pościgu autostradą włączyli się również policjanci z komisariatu III, którzy byli na jednym z rudzkich MOP-ów. Nie spuszczając Mercedesa z pola widzenia, patrole cały czas goniły uciekającego złodzieja. Na wysokości Gliwic do pościgu włączył się również patrol z autostrady.

Mężczyzna zjechał w pewnej chwili na autostradę A1, gdzie na wysokości Rybnika został zmuszony przez policjantów z rudzkiej „trójki” do zatrzymania. Mercedes został odzyskany, a przestępca zatrzymany i przewieziony do Rudy Śląskiej. 32-latek ma na swoim koncie więcej kradzieży luksusowych samochodów. Z uzyskanych przez rudzkich kryminalnych informacji wynika, że mieszkaniec Jastrzębia-Zdroju specjalizował się w pokonywaniu zabezpieczeń elektronicznych drogich aut. Detektywi dotarli do "dziupli", gdzie trafiały samochody i zabezpieczyli części, na podstawie których będą ustalać właścicieli pozostałych, skradzionych pojazdów.

Śledczy z wydziału kryminalnego rudzkiej komendy udowodnili 32-latkowi trzy kradzieże luksusowych aut o łącznej wartości blisko miliona złotych. Na wniosek policjantów i prokuratora, rudzki sąd tymczasowo aresztował zatrzymanego. Policjanci zapowiadają jednak, że jest to sprawa rozwojowa i wszystko wskazuje na to, że mężczyzna usłyszy kolejne zarzuty.

źródło: Policja


Tagi:
policja, złodzieje samochodów, złodziej Mercedesa

Zobacz podobne artykuły:

„Nigdy nie powstanie elektryczny model 911”
kalendarz 26/06 2026

„Nigdy nie powstanie elektryczny model 911”

Wiadomości / News

2026.06.26

Porsche zapewnia, że najsłynniejszy model marki zachowa silnik benzynowy.
Problem Toyoty, to...
kalendarz 23/06 2026

Problem Toyoty, to...

Wiadomości / News

2026.06.23

... zbyt wiele modeli i wersji.
Rusza budowa nowego odcinka S10
kalendarz 22/06 2026

Rusza budowa nowego odcinka S10

Wiadomości / News

2026.06.22

Nowy odcinek S10 będzie miał długość 4,4 km.
Najnowsze artykuły:
Kupujesz diesla?

Kupujesz diesla?

Używane

2026.06.26

Te roczniki są najbardziej ryzykowne.
Toyota Off‑Road Festival 2026

Toyota Off‑Road Festival 2026

Moto fanatyk

2026.06.26

Miłośnicy terenowych Toyot spotkali się na Mazurach.
Rusza sezon driftingu

Rusza sezon driftingu

Wiadomości / Moto sport

2026.06.26

Nadarzyn rozpoczyna sezon Driftingowych Mistrzostw Polski 2026.