Wygrana na koniec sezonu
kalendarz 16/11 2014

Wiadomości / Moto sport

Sebastien Ogier wygrał Rajd Wielkiej Brytanii.

Rajd ten stanowił ostatnią rundę tegorocznych mistrzostw świata. Reprezentant VW już wcześniej zapewnił sobie drugi z rzędu tytuł mistrzowski. Drugie miejsce zajął Fin Mikko Hirvonen (Ford Fiesta WRC) ze stratą 37,6 s. do zwycięzcy, a trzecie Norweg Mads Oestberg (Citroen DS3 WRC) - 1.03,6.

Ostatni rajd w tym sezonie okazał się pechowy dla Krisa Meeke’a (Citroen DS3 WRC), który dwa ostatnie odcinki specjalne pokonał na przebitej oponie. Startujący w Wielkiej Brytanii Robert Kubica tym razem rajd ukończył i to na 11 pozycji. Jak powiedział Kubica na mecie: „Jestem zadowolony. Ten rajd był bardzo ciężki, ale cały rok nie był łatwy dla mnie i tych, którzy pracowali przy moim aucie. Myślę, że aktualnie szanse pozostania w WRC i przejścia do wyścigów są pół na pół".