Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

reklama
 Wirtualne zwiedzanie Muzeum Skody
kalendarz 15/05 2021

Wirtualne zwiedzanie Muzeum Skody

Moto fanatyk / Skoda

Muzeum Skody w Mladá Boleslav od wielu lat jest popularnym celem zwiedzających.

W 2019 r. muzeum odwiedziło ponad 274 000 gości z całego świata. Po tymczasowym zamknięciu z powodu pandemii COVID, muzeum zostało ponownie otwarte w poniedziałek, 3 maja br. Zwiedzanie wystawy stałej oraz wystaw czasowych jest teraz także możliwe w formie wycieczek wirtualnych prowadzonych m.in. w języku angielskim.

- Nawet podczas pandemii COVID-19 chcemy nadal zapraszać gości do odwiedzenia Muzeum Skody, zachowując przy tym wszystkie standardy bezpieczeństwa. Dla wszystkich osób, które jednak obecnie nie mogą zrobić tego osobiście, przygotowaliśmy możliwość wirtualnego obejrzenia naszej wystawy. Wystarczy odwiedzić stronę internetową Muzeum Skody, na której znajduje się nowa seria wycieczek wideo po naszych historycznych obiektach - mówi Andrea Frydlová, dyrektor Muzeum Skody.

Zwiedzający mogą wybrać jedną z przygotowanych tras, podczas której towarzyszą im doświadczeni przewodnicy muzeum. Do wyboru są m. in.:

Trasa wideo Evolution, która składa się z trzech filmów oferujących wgląd w bogatą historię Skoda Auto. Pierwszy film jest poświęcony pionierskim latom, począwszy od założenia firmy Laurin & Klement w 1895 r. Drugi film przedstawia początek ery Skoda Auto w 1925 r. aż do końca lat 80. Trzeci film przedstawia dynamiczny rozwój firmy jako integralnej części Grupy Volkswagen od 1991 r.

Trasa wideo Precision zabiera widzów za kulisy muzealnego warsztatu. To tutaj mogą obserwować renowację zabytkowych pojazdów, zobaczyć poszczególne etapy prac i zaangażować się w badania prowadzone przez archiwum marki.

Galeria Technologii będąca częścią wystawy stałej pokazuje, jak fabryka samochodów zmieniała się w czasie - a wraz z nią procesy zachodzące w produkcji. Film koncentruje się na poszczególnych elementach pojazdu, zwłaszcza silnikach i reflektorach.

Wycieczka W Duchu Elektromobilności opowiada historię modeli samochodów elektrycznych Laurin & Klement i Skoda Auto. Przykłady obejmują roadster dla dzieci Skoda Puck z lat 40. XX w, Skoda Eltra z 1991 r. i jeden z prototypów Skoda Octavia Green E Line. Najnowszy rozdział reprezentowany jest przez modele Citigoe iV oraz Enyaq iV. Ponadto odwiedzający podczas wirtualnej wycieczki dowiedzą się, jak działają nowoczesne silniki elektryczne i akumulatory.

Kolejna część wystawy poświęcona jest Tradycji marki i przedstawia ciekawe szczegóły dotyczące historii firmy, takie jak rozwój logo i znaczenie wybranych modeli w jej rozwoju. Trasa wideo opowiada również o historii modeli Octavia Combi i Skoda 1202, które w tym roku obchodzą 60-lecie istnienia.

Wideo Kolekcja Samochodów Prototype & Sport prezentuje wystawę mieszczącą się w starej odlewni. Wśród imponujących eksponatów znajduje się coupé „Ferat”, które zostało wykorzystane w horrorze „Ferat Vampire” (oryginalny tytuł „Upír z Feratu”) 40 lat temu. Ten pojazd jest wyjątkowym przykładem Skody 110 Super Sport, która zadebiutowała w oryginalnej formie 50 lat temu.

Trasa wideo 120 Years of Skoda Motorsport, pokazująca zaangażowanie marki w sporty motorowe i jej sukcesy na tym polu, będzie dostępna w drugiej połowie 2021 r.

Muzeum Skody zostało otwarte w centrum Mladá Boleslav w 1995 r. z okazji 100-lecia powstania firmy. Oryginalny budynek fabryki został gruntownie przebudowany i poszerzony o własny warsztat i archiwum. W dalszej kolejności powstała nowoczesna sala konferencyjna Laurin & Klement Forum. Muzeum zostało całkowicie odrestaurowane w 2012 r.

Oprócz regularnie aktualizowanej ekspozycji stałej, muzeum oferuje również liczne wystawy czasowe i służy jako miejsce wydarzeń edukacyjnych i kulturalnych. Kamień węgielny pod kolekcję Muzeum Skody został położony w drugiej połowie lat 60. Obecnie liczy ona około 340 eksponatów, w tym pierwszy samochód firmy Laurin & Klement, Voiturette A, a także pojazdy koncepcyjne i prototypy, auta sportowe i rajdowe. Najstarszym eksponatem jest rower Slavia z 1899 r./oprac. ns/

Więcej na stronie muzeum.skoda-auto.cz.


Tagi:
Skoda, Muzeum Skody

Zobacz podobne artykuły:

 Škoda Kodiaq i Škoda Superb - Rygorystyczne testy
kalendarz 24/09 2023

Škoda Kodiaq i Škoda Superb - Rygorystyczne testy

Prezentacje / Nowości

2023.09.24

Samochody były wystawiane na działanie temperatur do -30°C na północnym kole podbiegunowym i prawie 50°C na pustyni w Arizonie. Ponadto testy prowadzono w Alpach.
Jubileuszowy zlot MX-5 Klub Polska
kalendarz 15/09 2023

Jubileuszowy zlot MX-5 Klub Polska

Moto fanatyk

2023.09.15

W najbliższy weekend 16-17 września odbędzie się zlot MX-5 Klub Polska z okazji 20-lecia powstania klubu.
Skoda Karoq 1.5 TSI Style 150 KM DSG7 – Ciekawa propozycja
kalendarz 26/08 2023

Skoda Karoq 1.5 TSI Style 150 KM DSG7 – Ciekawa propozycja

Testy / Testy

2023.08.26

Segment C to ciekawy rynek dla producentów. Po wprowadzeniu na rynek SUV-ów w tej klasie auta te udanie wypierają pojazdy kompaktowe z rynku. Czy jest to dzieło przypadku?
Najnowsze artykuły:
 Seat w słynnych filmach i serialach

Seat w słynnych filmach i serialach

Wiadomości / Ciekawostki

2023.09.24

Historia hiszpańskiej marki na przestrzeni lat wielokrotnie zahaczała o świat kinematografii.
 Škoda Kodiaq i Škoda Superb - Rygorystyczne testy

Škoda Kodiaq i Škoda Superb - Rygorystyczne testy

Prezentacje / Nowości

2023.09.24

Samochody były wystawiane na działanie temperatur do -30°C na północnym kole podbiegunowym i prawie 50°C na pustyni w Arizonie. Ponadto testy prowadzono w Alpach.
 Kolekcjonerska Toyota GR Supra GT4

Kolekcjonerska Toyota GR Supra GT4

Wiadomości / News

2023.09.22

Powstaną tylko trzy egzemplarze.