Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

reklama
Wielkopolanki za kółkiem
kalendarz 11/02 2015

Wielkopolanki za kółkiem

Wiadomości / Moto sport

Automobilklub Wielkopolski organizuje w dniu 8 marca br. turystyczną samochodową imprezę rajdową dla kobiet.

Wydarzenie „Wielkopolanki za kółkiem” jest organizowane od 14 lat i co roku cieszy się dużym zainteresowaniem uczestniczek i sponsorów. Jest to jednocześnie sztandarowa impreza Komisji Sportów Popularnych i Turystyki  Automobilklubu Wielkopolski. Rozgrywana jest cyklicznie od 2001 r. W pierwszych edycjach był to rajd organizowany z okazji Dnia Kobiet, później wprowadzono ograniczenie, mówiące o tym, ze kierowcą musi być kobieta, a od kilku lat uczestnikami mogą być tylko kobiety. Od tego czasu znacznie wzrosła frekwencja i co roku zgłasza się coraz więcej kobiet, chcących współzawodniczyć z innymi przedstawicielkami płci pięknej. W dniu rajdu na trasę wyrusza średnio około 80 samochodów a w każdym z nich wyłącznie kobiety.

W tym roku trasa rajdu będzie obejmowała tereny Komornik, Lubonia, Puszczykowa, Poznania i Przeźmierowa. Start zostanie zorganizowany w Škoda AUTOLAB w Komornikach a meta na Torze Poznań. W imprezie wezmą udział zawodniczki z całej Wielkopolski, a każda z nich będzie zacięcie walczyć o wygraną. Jednym z głównych założeń imprezy jest zapoznanie uczestniczek z walorami turystycznymi powiatu poznańskiego. Odwiedzą one Muzeum Narodowego Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie oraz Muzeum Arkadego Fiedlera w Puszczykowie. Sprawdzą również swoje umiejętności za kółkiem podczas pokonywania prób sprawnościowych na Torze Poznań.

Przypomnijmy, że rajd od ubiegłego roku nosi imię Klementyny Śliwińskiej pierwszej wielkopolskiej automobilistki, która w 1914 r.  jako pierwsza w Wielkopolsce zdobyła prawo jazdy.

 źródło: Automobilklub Wielkopolski

Zobacz podobne artykuły:

Adrian Rzeźnik wygrał Rajd Rzeszowski
kalendarz 10/08 2026

Adrian Rzeźnik wygrał Rajd Rzeszowski

Wiadomości / Moto sport

2026.08.10

19-latek objął prowadzenie po pierwszym odcinku specjalnym i nie oddał go aż do mety.
Kompakty wracają do łask
kalendarz 10/08 2026

Kompakty wracają do łask

Wiadomości / Gorące tematy

2026.08.10

83 proc. Polaków uważa je za idealne auta do miasta.
Paliwo na stacjach będzie tańsze
kalendarz 07/08 2026

Paliwo na stacjach będzie tańsze

Wiadomości / News

2026.08.07

Najbardziej, o ok. 20 gr/l spadną ceny benzyny.
Najnowsze artykuły:
Porsche Cayenne Electric w oku burzy

Porsche Cayenne Electric w oku burzy

Wiadomości / Ciekawostki

2026.08.09

Porsche kontra największy samolot świata.
SUV-y i crossovery dominują na polskim rynku

SUV-y i crossovery dominują na polskim rynku

Używane

2026.08.08

Nie wszystkie kraje podążają za tym trendem.
Ambitne plany Volvo

Ambitne plany Volvo

Wiadomości / News

2026.08.06

Nowa strategia zostanie przedstawiona 17 września.