Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

reklama
Weekend w Świdnicy
kalendarz 09/04 2014

Weekend w Świdnicy

Wiadomości / Moto sport

W dniach 11-13 kwietnia zostanie rozegrana druga runda tegorocznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski - 42. Rajd Świdnicki-Krause.

Na liście startowej znalazły się m in. nazwiska: Grzegorz Grzyb, Wojciech Chuchała, Łukasz Habaj, Maciej Oleksowicz, Tomasz Kuchar, Maciej Rzeźnik,  Tomasz Czopik, Marcin Gagacki, Tomasz Gryc, powracający na rajdowe OS-y Sebastian Frycz a także Jan Chmielewski, Radosław Typa.

Maciej Oleksowicz z Michałem Kuśnierzem, którzy po pierwszej rundzie krajowego czempionatu – Rajdzie Arłamów - zajmują czwarte miejsce w klasyfikacji mistrzostw Polski, na asfaltowych trasach w Górach Sowich wystartują tym samym autem, co  w 1. Rajdzie Arłamów, czyli Fordem Fiesta R5.

Dla Oleksowicza będzie to dziewiąty start w Rajdzie Świdnickim. W ubiegłym sezonie załoga Oleksowicz/Kuśnierz w Fordzie Fiesta S2000 wywalczyła w Rajdzie Świdnickim-Krause 5. miejsce w klasyfikacji generalnej. Wtorek przeznaczyli na testy Forda Fiesty R5, by optymalnie przygotować samochód do rywalizacji na szybkich odcinkach specjalnych Rajdu Świdnickiego.

Maciej Oleksowicz:
- Mieliśmy wczoraj wręcz idealne warunki. Droga sucha, temperatura w okolicach 15 stopni, więc mogliśmy potwierdzić, że ustawienia, jakie wypracowaliśmy podczas poprzednich testów na lotnisku w Rallylandzie działają także na odcinku specjalnym. Sprawdziliśmy różne warianty geometrii, wysokości zawieszenia i rodzaje opon. Na pewno jesteśmy gotowi na suchą nawierzchnię szerokich i szybkich oesów Rajdu Świdnickiego. Zależało nam na tym, żeby samochód był stabilny, przyjazny w prowadzeniu, ale przede wszystkim – szybki. Myślę, że udało nam się to osiągnąć, nawet skończyliśmy jazdę przed czasem. Poprzednie testy na tym odcinku przeprowadziliśmy w zimowych warunkach – na drodze pokrytej śniegiem i lodem. Wczoraj, na suchym asfalcie wrażenia były zupełnie inne. Prędkości, przyczepność i przeciążenia były dużo, dużo większe. Na tym oesie jest sporo długich zakrętów, pokonywanych na czwartym, piątym biegu, na których siła odśrodkowa mocno daje się we znaki. Bardzo dobrze czuje się w samochodzie, ale gdybym miał wybierać to chyba wolałbym nieco mniej przyczepną, bardziej zabrudzoną i śliską trasę.

Michał Kuśnierz:
- Przejechaliśmy 115 km na dość szybkiej drodze z wieloma długimi zakrętami. Wszystko nam zagrało, więc szybko uporaliśmy się z pracą, jaką chcieliśmy wykonać. Wiem, że jesteśmy przygotowani do rajdu. Testowaliśmy na suchej nawierzchni, a Arłamów przejechaliśmy po mokrym, więc mamy pełny wachlarz doświadczeń. Pierwszym raz mogłem poczuć naprawdę duże przeciążenia w fotelu Fiesty R5. Dobrze było widać, jakie możliwości drzemią w tej konstrukcji. Mam nadzieję, że w trakcie rajdu będziemy mieli stabilną i przewidywalną pogodę.

Foto: D. Kalamus

Zobacz podobne artykuły:

 Rajd Barbórka odwołany
kalendarz 24/10 2020

Rajd Barbórka odwołany

Wiadomości / Moto sport

2020.10.24

Organizator wydarzenia Automobilklub Polski opublikował komunikat dotyczący tegorocznej edycji rajdu.
 Bezpieczni za kółkiem - konkurs dla szkół z Kajetanowiczem
kalendarz 23/10 2020

Bezpieczni za kółkiem - konkurs dla szkół z Kajetanowiczem

Wiadomości / News

2020.10.23

Kajetan Kajetanowicz po raz drugi – wraz z Radiem ZET i Pirelli – organizuje akcję „Bezpieczni za kółkiem z Radiem ZET”.
Volkswagen ID.3 na piątkę
kalendarz 22/10 2020

Volkswagen ID.3 na piątkę

Wiadomości / News

2020.10.22

Elektryczny model VW otrzymał najwyższą notę w teście zderzeniowym Euro NCAP.
Najnowsze artykuły:
Audi RS e-Tron GT na torze

Audi RS e-Tron GT na torze

Prezentacje / Concept Cars

2020.10.23

W najbliższą sobotę, w 24-godzinnym wyścigu w Spa, elektryczne Gran Turismo Audi stanie na czele stawki pojazdów podczas okrążenia formującego.
Volkswagen ID.3 na piątkę

Volkswagen ID.3 na piątkę

Wiadomości / News

2020.10.22

Elektryczny model VW otrzymał najwyższą notę w teście zderzeniowym Euro NCAP.
 „Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo”

„Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo”

Bezpieczeństwo

2020.10.22

Kampania „Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo” ma na celu zwrócenie uwagi kierujących na zagrożenia związane z nieprawidłowym oświetleniem pojazdów.

Bądź na bieżaco! Zapisz się do newslettera.