VW Up! Turbo?

W maju może się pojawić model Up! o mocy 100 KM.
Jak informują brazylijskie media, zaprezentowany we wrześniu 2011 roku we Frankfurcie studyjny Volkswagen GT Up! ma szanse na rynkowy debiut w maju tego roku. Do napędu auta miałby posłużyć silnik z Polo.
W brazylijskich zakładach VW w Sao Paulo produkowana jest 3-cylindrowa benzynowa jednostka TSI o poj. 1.0, zasilana etanolem o mocy 100 KM. Napęd w najmocniejszej wersji modelu Up! będzie przekazywany na przednie koła za pośrednictwem 5-biegowej manualnej przekładni.
Nie wiadomo, czy 100-konny Up! pojawi się także w Europie.
Zobacz podobne artykuły:
„Nigdy nie powstanie elektryczny model 911”
Wiadomości / News
2026.06.26
Pierwszy Maybach Atelier w Europie powstał w...
Wiadomości / Wydarzenia
2026.06.23
Toyota Off‑Road Festival 2026
Moto fanatyk
2026.06.26
Rusza sezon driftingu
Wiadomości / Moto sport
2026.06.26