Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

reklama
VW Golf z zabawek
kalendarz 17/12 2014

VW Golf z zabawek

Wiadomości / Ciekawostki

Uczniowie z kołobrzeskiej szkoły zbudowali Golfa z zabawek.

„Ekologicznego” wyzwania podjęła się grupa uczniów, tworząc model samochodu marki Volkswagen w skali 1:1 z setek zużytych plastikowych zabawek. W zbiórkę zaangażowało się ponad 400 uczniów.

Projekt „Golf II z plastikowych zabawek” realizowany przez młodzież z Zespołu Szkół nr 2 im. Bolesława III Krzywoustego w Kołobrzegu związany jest z budowaniem świadomości ekologicznej uczniów oraz lokalnej społeczności. Bezpośrednią inspiracją był wykonany w podobny sposób człowiek z plastiku, wystawiony w Narodowym Muzeum Nauki i Techniki im. Leonarda da Vinci w Mediolanie. „Pomysł stworzenia czegoś równie wyrazistego w przekazie spodobał się wszystkim – praktycznie każdy uczeń przyniósł swoją starą plastikową zabawkę żeby wesprzeć akcję”. – mówi Dominika Pfeif nauczycielka języka niemieckiego i koordynatorka projektu. Akcję wsparły również inne kołobrzeskie szkoły oraz instytucje. Zbiórka plastiku trwała prawie 3 miesiące.

W budowę samochodu zaangażowanych było 10 uczniów kształcących się w zawodzie mechanika, do zespołu dołączyły również 2 uczennice ze specjalizacji cukierniczej oraz przyszły piekarz. Jak mówią – „Jest to najbardziej wymagający etap, w którym potrzeba sporej precyzji i starannej selekcji materiałów, tak żeby nadać rzeźbie rzeczywiście artystyczny wymiar”.

Jednak nie tylko o samą ekologię i sztukę chodzi. „Chcemy uświadomić ludziom, że szkoła zawodowa to nie tylko nauka i praktyka. Ten projekt pokazał, że uczniowie w zawodówce również mają ambicje i cele, a co najważniejsze – osiągają je”. – mówi Krzysiek Domański z klasy III B. „Chcieliśmy pokazać jak ze śmieci może powstać dzieło sztuki”. – dodaje Piotr Wojda z II B. Ekologiczny Volkswagen Golf II stanie przed szkołą w centrum Kołobrzegu. Uczniowie już teraz liczą, że będzie to jedna z lokalnych atrakcji turystycznego miasta oraz symbol dbania o środowisko.

Projekt wspierany jest przez markę Volkswagen w ramach ekologicznej idei Think Blue. Wykracza ona poza produkcję oszczędnych samochodów i obejmuje szerokie spektrum działań wspierających ochronę środowiska. „W ramach Think Blue inicjujemy różnorodne projekty angażujące ludzi na całym świecie. Współpracujemy również z organizacjami promującymi odpowiedzialne, ekologiczne zachowania oraz wspieramy inicjatywy innych. Tak było i tym razem, bez wahania zdecydowaliśmy się wspomóc realizację budowy Golfa II, bardzo się cieszę, że uczniowie zdecydowali się właśnie na ten model”. – mówi Tomasz Tonder, Volkswagen PR Manager./oprac. ns/

 źródło: VW 

[gallery ids="47244,47249,47248,47247,47246,47245"]

Zobacz podobne artykuły:

Cupra świętuje z FC Barcelona
kalendarz 10/12 2025

Cupra świętuje z FC Barcelona

Wiadomości / News

2025.12.10

Kampania „The Road Back Home” ma oddawać hołd pasji.
Ford i Renault - wspólne plany
kalendarz 09/12 2025

Ford i Renault - wspólne plany

Wiadomości / News

2025.12.09

Firmy będą współpracować przy opracowaniu dwóch nowych modeli elektrycznych.
Unieruchomione auta Porsche w Rosji
kalendarz 08/12 2025

Unieruchomione auta Porsche w Rosji

Wiadomości / News

2025.12.08

System bezpieczeństwa VTS przestał działać?
Najnowsze artykuły:
Cupra świętuje z FC Barcelona

Cupra świętuje z FC Barcelona

Wiadomości / News

2025.12.10

Kampania „The Road Back Home” ma oddawać hołd pasji.
Za jazdę na letnich oponach zimą nic nie grozi?

Za jazdę na letnich oponach zimą nic nie grozi?

Warsztat / Porady

2025.12.09

Niedostosowanie pojazdu, w tym opon, do warunków drogowych może kosztować wysoką grzywnę.
Wicemistrzowie Europy ERC3

Wicemistrzowie Europy ERC3

Wiadomości / Moto sport

2025.12.09

Kowalczyk i Hryniuk podsumowują sezon 2025.