VW zakończy produkcję Beetle’a?

Jeden z najbardziej znanych modeli Volkswagena może zniknąć z oferty marki.
Informacja ta jest z pewnością dość zaskakująca. Podczas trwającej właśnie wystawy Geneva Motor Show, Frank Welsch, szef w VW ds. Badań i Rozwoju w rozmowie z magazynem „Autocar” powiedział: „Teraz wystarczą dwie lub trzy generacje. Nie możesz robić tego po raz piąty i mieć ciągle nowego, nowego Garbusa."
Jak wynika ze wstępnych doniesień, miejsce słynnego Garbusa, zajmie wersja produkcyjna studyjnego modelu ID Buzz. Będzie to nowy samochód w stylu retro, jako „duchowy” następca Microbusa (”Ogórka”).
Beetle jest obecnie dostępny w dwóch wersjach nadwozia: coupe i cabrio. Ta druga odmiana zostanie zastąpiona przez zapowiedziany już model T-Roc Cabriolet. Jednocześnie ten sam samochód może również służyć jako zamiennik dla Golfa Cabrio, jak i modelu Eos (cabrio-coupe).
New Beetle pojawił się w 1997 r. Obecna wersja konstrukcyjnie spokrewniona jest z Golfem Mk6./ns/
Zobacz podobne artykuły:
Paliwo na stacjach będzie tańsze
Wiadomości / News
2026.08.07
Ambitne plany Volvo
Wiadomości / News
2026.08.06
Ponad 5 mln Toyot w pół roku
Wiadomości / News
2026.08.05
Adrian Rzeźnik wygrał Rajd Rzeszowski
Wiadomości / Moto sport
2026.08.10
Kompakty wracają do łask
Wiadomości / Gorące tematy
2026.08.10
Porsche Cayenne Electric w oku burzy
Wiadomości / Ciekawostki
2026.08.09