Vettel odchodzi z Red Bulla
Wczoraj późnym wieczorem Sebastian Vettel powiadomił swój zespół o zakończeniu współpracy z końcem br.
Przypomnijmy, że Vettel był związany z Red Bull Racing od 15 lat. W ciągu sześciu sezonów zdobył cztery tytuły mistrza świata z rzędu, ma koncie 38 wygranych Grand Prix i 44 wywalczone pole position.
Niemiecki kierowca skorzystał z zapisu w kontrakcie, umożliwiającego mu odejście w sytuacji, gdy jego nazwisko do dnia 30 września nie znajdzie się w pierwszej trójce mistrzostw świata.
Nie są znane powody odejścia Vettela. W najbliższym czasie ma poinformować o swoich planach. Nie jest wykluczone, że 27-letni zawodnik trafi do Ferrari.
Zobacz podobne artykuły:
Rusza sezon driftingu
Wiadomości / Moto sport
2026.06.26
Rajd Akropolu 2026
Wiadomości / Moto sport
2026.06.26
„Nigdy nie powstanie elektryczny model 911”
Wiadomości / News
2026.06.26
Toyota Off‑Road Festival 2026
Moto fanatyk
2026.06.26
„Nigdy nie powstanie elektryczny model 911”
Wiadomości / News
2026.06.26