Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

reklama
VERVA Street Racing – Dakar na Narodowym
kalendarz 16/09 2014

VERVA Street Racing – Dakar na Narodowym

Wiadomości / Wydarzenia

Już w najbliższą sobotę (20.09) na Stadionie Narodowym odbędzie się wielkie motoryzacyjne show.

Pustynna Bitwa Mistrzów „Polska vs. Reszta Świata”, występ na żywo zespołu Jamiroquai, wyścig żużlowy oraz pokazy kaskaderskie i monster trucki to główne atrakcje tego motoryzacyjno-muzycznego wydarzenia.

Pustynny tor na Stadionie Narodowym stanie się areną walki o najlepsze czasy. Na wydmach, hopach i ostrych zakrętach drużyny zmierzą się w sześciu kategoriach: samochody rajdowe WRC, motocykle, quady, ciężarówki, buggy, samochody cross country. Zmagania odbędą się w konfiguracji 2 x 2. W polskim zespole wystartują m.in. Adam Małysz, Kuba Przygoński, Marek Dąbrowski, Jacek Czachor, Tadeusz Błażusiak, Tomasz Kuchar i Martin Kaczmarski. Zespół „Reszta Świata” reprezentować będą Carlos Sainz, Marcus Grönholm, Bryan Bouffier, Marc Coma, Ruben Faria, Helder Rodrigues.

Na torze, który będzie budowany przez 4 dni z piasku przywiezionego przez ponad 400 ciężarówek, oprócz rajdowych mistrzów kierownicy, będzie można zobaczyć serię pokazów specjalnych. Nie zabraknie akrobacji FMX, skoków skuterem śnieżnym, freestylowych quadów, przeglądu historycznych maszyn, niszczącego przejazdu monster trucków i tańca z wykorzystaniem… miotaczy ognia. Wyjątkowym wydarzeniem będzie także VERVA Speedway Cup, czyli debiut żużla na Stadionie Narodowym. W wyścigu zmierzy się sześciu zawodników, w tym rewelacyjni Jarosław Hampel i Emil Sayfutdinov.
 

[gallery ids="46008,46007"]

Zobacz podobne artykuły:

„Nigdy nie powstanie elektryczny model 911”
kalendarz 26/06 2026

„Nigdy nie powstanie elektryczny model 911”

Wiadomości / News

2026.06.26

Porsche zapewnia, że najsłynniejszy model marki zachowa silnik benzynowy.
Problem Toyoty, to...
kalendarz 23/06 2026

Problem Toyoty, to...

Wiadomości / News

2026.06.23

... zbyt wiele modeli i wersji.
Pierwszy Maybach Atelier w Europie powstał w...
kalendarz 23/06 2026

Pierwszy Maybach Atelier w Europie powstał w...

Wiadomości / Wydarzenia

2026.06.23

Pierwsze na świecie Maybach Atelier zostało otwarte w Szanghaju, drugie jest w Warszawie.
Najnowsze artykuły:
Kupujesz diesla?

Kupujesz diesla?

Używane

2026.06.26

Te roczniki są najbardziej ryzykowne.
Toyota Off‑Road Festival 2026

Toyota Off‑Road Festival 2026

Moto fanatyk

2026.06.26

Miłośnicy terenowych Toyot spotkali się na Mazurach.
Rusza sezon driftingu

Rusza sezon driftingu

Wiadomości / Moto sport

2026.06.26

Nadarzyn rozpoczyna sezon Driftingowych Mistrzostw Polski 2026.