Trulli: Ferrari nie brakuje Alonso

Ferrari nie tęskni za swoim byłym numerem 1.
Zdaniem byłego partnera Fernando Alonso z zespołu Renault, Jarno Trulli - prowadzącego dziś własny zespół w nowej serii Formuła E - po pięciu latach starań o tytuł mistrzowski, Alonso opuścił Ferrari pod koniec ubiegłego sezonu. Jak wiadomo Hiszpan dołączył do McLaren-Honda. Jak twierdzi Jarno Trulli, Ferrari nie będzie brakowało Alonso. Dodajmy, że nowy zawodnik włoskiej ekipy, Sebastian Vettel wygrał tegoroczne Grand Prix Malezji. „Sebastian przyniósł świeżość do zespołu, którą stracił, ponieważ nie mieli najlepszych relacji z Alonso. Pracowałem z Alonso" - powiedział Trulli włoskiej gazecie Tuttosport. „Trudno jest z nim pracować. Teraz, jako kierownik zespołu, wolałbym Vettela” - dodał. Trulli przyznał jednak, że nigdy by nie przewidział zwycięstwa w wyścigu w Malezji dla Ferrari i Vettela. "Ja bym nie postawił na niego ani grosza na początku sezon", powiedział były kierowca Toyoty. "Mercedes może już zacząć odczuwać ich oddech na plecach”.
Zobacz podobne artykuły:
Rusza sezon driftingu
Wiadomości / Moto sport
2026.06.26
Rajd Akropolu 2026
Wiadomości / Moto sport
2026.06.26
Maciej Serafin na mecie „Wyścigu do Chmur”
Wiadomości / Moto sport
2026.06.24
Toyota Off‑Road Festival 2026
Moto fanatyk
2026.06.26
„Nigdy nie powstanie elektryczny model 911”
Wiadomości / News
2026.06.26