Tragiczny wypadek na Rajdzie Śląska
kalendarz 12/09 2021

Moto sport

Organizatorzy zdecydowali o zakończeniu rajdu po wypadku załogi nr 40.

W sobotę (11 września) o godz. 11:00 na odcinku specjalnym Chybie (powiat cieszyński) doszło do wypadku załogi numer 40, w wyniku którego śmierć na miejscu poniosła pilotka. W następstwie tego tragicznego wydarzenia komitet organizacyjny Rajdu Śląska podjął decyzję o zakończeniu zawodów.

Samochód załogi numer 40 (Tomasz Pyra/Agnieszka Pyra, Honda Civic Type-R EP3) wypadł z trasy i uderzył w ogrodzenie. Kolejna załoga już po minucie wszczęła procedurę wypadkową. Na miejscu zdarzenia niezwłocznie pojawiły się dwa zespoły ratunkowe. Kierowca w szoku został zabrany do szpitala na badania. Pilotki niestety nie udało się uratować.

Komitet organizacyjny Rajdu Śląska składa najszczersze kondolencje bliskim zmarłej zawodniczki. W tej sytuacji sportowa rywalizacja została przerwana, a załogi, kibice oraz osoby zaangażowane w organizację rajdu zgromadzą się przed Stadionem Śląskim, by uczcić pamięć pilotki minutą ciszy.

Wyniki po czwartej próbie uznano za końcowe, ale z uwagi na krótki dystans, jaki został pokonany, zwycięzcy rajdu otrzymali tylko 1/3 punktów./ns/

źródło: Rajd Śląska