Toyota Avensis tylko do 2018 roku?
Wiadomości / News / Toyota

Avensis ma być zastąpiony nowym globalnym modelem.
Według najnowszych doniesień, przyszłość Toyoty Avensis jest dość wątpliwa. Didier Leroy, szef Toyota Europe, powiedział w rozmowie z „Automotive News Europe”, że średniej wielkości samochód będzie wyłączony z planów firmy, aby móc oferować wersję hybrydową każdego modelu sprzedawanego w Europie do roku 2020.
„Nie planujemy wprowadzenia hybrydowego Avensisa. Czy mamy plan, aby wprowadzić w ciągu najbliższych pięciu do siedmiu lat model hybrydowy w segmencie średniej wielkości aut? Odpowiedź jest oczywiście, tak."
Pozostaje pytanie, czy firma powinna opracować nowy model dla Europy, zarówno w wersji sedan, jak i kombi jako następcę dla Avensisa, czy przygotować produkt globalny?
Jak wynika z prognoz rynkowych IHS Automotive, segment średnich aut w Europie będzie się zmniejszał. Przewiduje się jego najniższy poziom sprzedaży w tej dekadzie do około 500 tys. egzemplarzy w tym roku. Dla porównania w 2011 r. było to ponad 800 tys. aut. Toyota Avensis może w tym roku zostać sprzedana w ilości nieco ponad 29 000 sztuk, w porównaniu z 55 706 egzemplarzami w 2010 r. Zdaniem analityków, produkcję tego modelu należy zakończyć w 2018 r.
Zobacz podobne artykuły:
Kompakty wracają do łask
Wiadomości / Gorące tematy
2026.08.10
Paliwo na stacjach będzie tańsze
Wiadomości / News
2026.08.07
Ambitne plany Volvo
Wiadomości / News
2026.08.06
Adrian Rzeźnik wygrał Rajd Rzeszowski
Wiadomości / Moto sport
2026.08.10
Porsche Cayenne Electric w oku burzy
Wiadomości / Ciekawostki
2026.08.09
SUV-y i crossovery dominują na polskim rynku
Używane
2026.08.08