Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

reklama
Toyota Off-Road Festival po raz piąty
kalendarz 18/06 2019

Toyota Off-Road Festival po raz piąty

Moto fanatyk / Toyota

Kolejny zlot fanów terenowych Toyot.

Piąty, jubileuszowy zlot fanów terenówek Toyoty odbył się w miniony weekend we Włościejewkach niedaleko Poznania. Coroczna impreza przyciągnęła tym razem rekordową liczbę uczestników. Aż 125 załóg zawitało na teren Autodromu 4x4.

W poprzednich latach festiwal „toyociarzy” gościł co roku około 100 załóg z całej Polski, a także fanów off-roadu z dalszych zakątków Europy. Jednak w czasie piątej edycji padł prawdziwy rekord. Bramy Autodromu 4x4 przekroczyło 125 samochodów, a w każdym znajdowało się od 2 do 5 osób. Byli to nie tylko Polacy, ale również goście z Niemiec, Luksemburga i Norwegii. Taka frekwencja zdecydowanie cieszy organizatorów, ale jeszcze większe powody do satysfakcji daje liczba osób, które w tym roku postanowiły spędzić na festiwalu przynajmniej jedną noc. Widać, że duch kempingowania nie zamiera.

Toyota Off-Road Festival zachęca do pozostania na dłużej, bo organizatorzy zapewniają wiele atrakcji. Najważniejszą z nich są piękne trasy, które uczestnicy pokonują nawigując według tzw. roadbooków. W tym roku ich łączna długość wyniosła aż 300 km. Dużym zainteresowaniem cieszyły się także spływy kajakowe Wartą, z której nurtem popłynęło ponad 50 kajaków. Pogoda sprzyjała spędzaniu czasu w terenie. A jeśli ktoś chciał zaoszczędzić nieco energii, wybierał się na plażę nad oddalonym o około 5 km od bazy jeziorkiem.

Wielkopolski Autodrom 4x4 to miejsce znane off-roaderom z całej Polski, a także użytkownikom terenowych flot. To tu odbywają się szkolenia dla kierowców o różnym stopniu zaawansowania. Uczestnicy zlotu mogli korzystać z przygotowanych prób terenowych, a w tym czasie w wyznaczonych punktach zdobywali tzw. pieczątki na specjalnej karcie. Ale nawet najwytrwalszym zawodnikom udało się zdobyć ledwie połowę trofeów w wyznaczonym czasie.

Dla tych, którzy chcieli zapoznać się z najnowszymi modelami SUV-ów i crossoverów Toyoty czekały jazdy testowe z instruktorami. Wśród nich najnowszy RAV4 oraz dwa C-HR-y.

Piąty Toyota Off-Road Festival minął nie tylko pod znakiem rekordowej frekwencji wśród uczestników, ale także w strefie Expo. Z edycji na edycję coraz więcej wystawców chce zaprezentować uczestnikom zlotu swoje produkty i usługi. Tym razem na terenie Autodromu 4x4 można było spotkać przedstawicieli firm Rayo4x4, Sklep4x4, Auto-Meble, Steeler czy Azar4. Na imponującej wystawie znalazły się m.in. najnowsze Land Cruisery serii J7 HD w wersji pick-up, kombi i buschtaxi, Hiluxy w odmianach Arctic Trucks i Spirit of the forest, czy pick-up z kamperową zabudową. Nie zabrakło również sprzętu off-road i akcesoriów wyprawowych.

Toyota Off-Road Festival to przede wszystkim impreza rodzinna. Jak co roku organizatorzy zadbali o to, by i najmłodsi mogli aktywnie spędzić czas. Zespół animacyjny z wieloma atrakcjami oraz dmuchany zamek i basen z kulkami skutecznie zajmowały czas dzieciom. Rodzinna atmosfera przeniosła się także na ostatni punkt zlotu, czyli wspólne śniadanie w niedzielny poranek. To były ostatnie chwile spędzone przez fanów terenówek na Autodromie 4x4 w czasie tej edycji. Na kolejny Festival organizatorzy zapraszają w czerwcu 2020 r./oprac. ns/

Foto: Bluephoto Ireneusz Rek


Tagi:
Toyota Off-Road Festival, Autodrom 4x4

Zobacz podobne artykuły:

 Druga runda WEC 2024
kalendarz 20/04 2024

Druga runda WEC 2024

Wiadomości / Moto sport

2024.04.20

Na nowym dla serii włoskim torze Imola odbędzie się druga runda sezonu Długodystansowych Mistrzostw Świata FIA (WEC).
Tajemniczy prototyp Peugeota
kalendarz 18/04 2024

Tajemniczy prototyp Peugeota

Prezentacje / Concept Cars

2024.04.18

Był praktycznie gotowy do produkcji. Powstał tylko w jednym egzemplarzu.
 NSU Ro 80 - Futurystyczne i aerodynamiczne
kalendarz 07/04 2024

NSU Ro 80 - Futurystyczne i aerodynamiczne

Moto fanatyk

2024.04.07

Pierwszy niemiecki samochód z tytułem „Samochód Roku – Car of the Year”.
Najnowsze artykuły:
Alfa Romeo - nazwa Milano już była

Alfa Romeo - nazwa Milano już była

Wiadomości / News

2024.04.24

To nie pierwszy raz, kiedy Alfa Romeo zrezygnowała z nazwy Milano.
 Dwie duże marki chińskich samochodów w tym roku trafią do Polski

Dwie duże marki chińskich samochodów w tym roku trafią do Polski

Wiadomości / Gorące tematy

2024.04.23

Są w stanie konkurować jakością z europejskimi producentami aut.
 Im większy luksus, tym większe… ryzyko!

Im większy luksus, tym większe… ryzyko!

Używane

2024.04.22

Spośród 20 samochodów ze zmanipulowaną historią serwisową lub cofniętym licznikiem, aż 14 należy właśnie do klasy wyższej.