Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

reklama
Szkoła sportowej jazdy Lexusa
kalendarz 14/04 2019

Szkoła sportowej jazdy Lexusa

Bezpieczeństwo / Lexus

Lexus już po raz trzeci udostępnił swoje sportowe modele uczestnikom programu Lexus Performance Driving School.

Od września do stycznia na czterech amerykańskich torach każdy kierowca mógł nauczyć się sportowej jazdy i przy okazji sprawdzić modele GS F, RC F i LC 500 w akcji.

Lexus Performance Driving School to cykl jednodniowych, torowych imprez organizowanych przez Lexusa, które pod okiem profesjonalistów umożliwiają uczestnikom podniesienie umiejętności sportowej jazdy samochodem, a także przetestowanie najmocniejszych Lexusów w akcji. W akademii może wziąć udział każdy, kto ukończył 21 lat i ma aktualne prawo jazdy. Z powodu rosnącej popularności w czasie minionej edycji zwiększono liczbę miejsc do 400. Cykl rozpoczął się we wrześniu. Imprezy odbywały się na czterech amerykańskich torach, których długości wahają się od 3,5 do 6,6 km - Inidianapolis Motor Speedway, Daytona International Speedway, Monticello Motor Club i Monterey Peninsula. Koszt udziału w takiej jednodniowej imprezie wynosił 995 dolarów, czyli około 3 700 zł.

Do dyspozycji uczestników Lexus Performance Driving School oddano trzy modele sportowych aut japońskiej marki - sedana GS F oraz coupé RC F i LC 500. Pod maską każdego z tych aut pracuje słynny, pięciolitrowy silnik V8 Lexusa o mocy dochodzącej do 477 KM, która jest przekazywana wyłącznie na tylne koła.

Program każdej z imprez był niezwykle rozbudowany, a uczestnicy spędzili w towarzystwie sportowych Lexusów i doświadczonych instruktorów aż 9 godzin. Organizatorzy przygotowali szereg aktywności, zarówno praktycznych jak i teoretycznych. W ramach części teoretycznej przedstawiono podstawowe zasady bezpiecznego zachowania na torze, odkryto tajniki działania samochodów sportowych, a także zaprezentowano techniki związane z jazdą sportową. W czasie modułu praktycznego uczestnicy uczyli się panowania nad autem na płycie poślizgowej, odpowiedniej linii przejazdu i hamowania na torze, a także trenowali w systemie lead and follow, podążając za autem prowadzonym przez profesjonalnego kierowcę. Nie zabrakło próby czasowej, w trakcie której każdy mógł zaprezentować swoje umiejętności.

Uczestników na przejażdżkę zabrał również sam Scott Pruett, doświadczony amerykański kierowca wyścigowy, 5-krotny zwycięzca wyścigu Daytona 24 Hours. Weteran udzielił uczestnikom akademii cennych porad, a także podzielił się doświadczeniami i ciekawostkami z własnej kariery w motorsporcie. Pruett to ambasador Lexusa, który od lat współpracuje z japońską marką. Amerykanin jest zaangażowany w rozwój samochodów z rodziny F Lexusa, a za kierownicą samego modelu LFA przejechał ponad 30 tys. km.

Istotą cyklu Lexus Performance Driving School jest nie tylko szlifowanie umiejętności. Organizując wydarzenia tego typu Lexus chce zaprezentować filozofię stojącą za projektowaniem najmocniejszych samochodów w ofercie. I nie chodzi tutaj tylko o osiągi. „Chcemy, by nasze auta był ekstremalnie angażujące emocjonalnie, od stylistki po dynamikę jazdy” - mówi Cooper Ericksen, Lexus wiceprezydent ds. marketingu Lexusa USA. Podobny program - Lexus Driving Emotions - jest organizowany również w Polsce. W 2017 r. w ramach tej imprezy na tor wyjechał nawet słynny model LFA./oprac. ns/

Foto: Lexus


Tagi:
Lexus, Szkoła sportowej jazdy, Lexus Performance Driving School, Lexus GS F, Lexus FC F, Lexus LC 500, Scott Pruett, Lexus Driving Emotions

Zobacz podobne artykuły:

Pierwszy minivan Lexusa
kalendarz 16/04 2019

Pierwszy minivan Lexusa

Wiadomości / News

2019.04.16

Podczas Shanghai Motor Show Lexus zaprezentował model LM – pierwszego minivana marki.
Torowy Lexus LC jeszcze szybszy
kalendarz 10/04 2019

Torowy Lexus LC jeszcze szybszy

Wiadomości / Moto sport

2019.04.10

W tym roku zespół Toyota Gazoo Racing po raz drugi wystartuje Lexusem LC w wyścigu 24 Hours of Nürburgring.
Motocykliści w LED strojach
kalendarz 09/04 2019

Motocykliści w LED strojach

Warsztat / Bezpieczeństwo

2019.04.09

Każdy motocyklista zdaje sobie sprawę, jak ważne dla komfortu i bezpieczeństwa jazdy jest posiadanie odpowiedniego stroju.
Najnowsze artykuły:
Problemy z elektryką w samochodach – najczęściej zgłaszane usterki

Problemy z elektryką w samochodach – najczęściej zgłaszane usterki

Warsztat / Eksploatacja

2019.04.18

Awarie układów elektrycznych to jedne z najczęściej zgłaszanych przez kierowców typów usterek, które mają wpływ na prawidłowe funkcjonowanie wielu innych podzespołów.
Zlot Stulecia Citroëna

Zlot Stulecia Citroëna

Moto fanatyk

2019.04.18

Fani marki mają czas tylko do 30 kwietnia, żeby zgłosić zabytkowe modele Citroëna do Zlotu Stulecia (Le Rassemblement du Siècle).
Światowy Samochód Roku 2019 - Jaguar I-Pace

Światowy Samochód Roku 2019 - Jaguar I-Pace

Wiadomości / News

2019.04.18

Podczas wystawy New York Auto Show ogłoszono wyniki konkursu World Car of the Year 2019.

Bądź na bieżaco! Zapisz się do newslettera.