Subaru WRX S4?
Wiadomości / News / Subaru

Na 25 sierpnia zaplanowano premierę modelu WRX S4.
Samo oznaczenie „S4” może się kojarzyć z najmocniejszą wersją Audi A4. Można jednak odnieść wrażenie, że jest to tylko zbieżność. Samochód pojawi się tylko na rynku japońskim. „S4” prawdopodobnie oznacza 4-drzwiowego sedana.
WRX został oficjalnie zaprezentowany podczas Salonu Samochodowego w Los Angeles w ubiegłym roku i jest dostępny w sprzedaży w USA i Australii. Na tych dwóch rynkach model ten występuje z 2.0-litrowym, turbodoładowanym, 4-cylindrowym silnikiem typu bokser o mocy 268 KM (i 258 Nm). WRX S4 będzie oferowane w Japonii w dwóch wersjach - z 6-biegową manualną przekładnią oraz Sport Lineatronic - automatyczną skrzynią biegów CVT.
W USA ceny modelu WRX zaczynają się od 26 295 dolarów, podczas gdy WRX STI Launch Edition, przygotowany w ilości 1000 sztuk, 37 395 dol.
Zobacz podobne artykuły:
„Nigdy nie powstanie elektryczny model 911”
Wiadomości / News
2026.06.26
Pierwszy Maybach Atelier w Europie powstał w...
Wiadomości / Wydarzenia
2026.06.23
Toyota Off‑Road Festival 2026
Moto fanatyk
2026.06.26
Rusza sezon driftingu
Wiadomości / Moto sport
2026.06.26