Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

reklama
Skoda Kodiaq po raz drugi
kalendarz 07/10 2023

Skoda Kodiaq po raz drugi

News / Skoda

Skoda zaprezentowała drugą generację największego swojego SUV-a.

Flagowy SUV czeskiej marki jest większy i przestronniejszy w porównaniu do swojego poprzednika. Samochód otrzymał nową stylistykę, nawiązującą do innych modeli Skody. Jednocześnie zastosowano nowe rozwiązania.

Długość Kodiaqa wzrosła o 6 cm, oferując jeszcze więcej miejsca dla pasażerów. Pojemność bagażnika wzrosła do 910 litrów w wariancie pięciomiejscowym (więcej o 75 l.).

Samochód będzie dostępny także z napędem hybrydowym typu plug-in o łącznej mocy 204 KM, która zapewnia ponad 100 km elektrycznego zasięgu. WLTP. Po raz pierwszy zastosowano w Kodiaqu technologię miękkiej hybrydy – z silnikiem 1.5 TSI o mocy 150 KM. Gamę jednostek napędowych uzupełnia benzynowa jednostka  2.0 TSI (204 KM) oraz diesel 2.0 TDI (150 lub 193 KM). Wszystkie jednostki są połączone z automatyczną skrzynią biegów DSG, a topowe warianty benzynowe i wysokoprężne mają w standardzie napęd na cztery koła.

Debiut rynkowy auta w przyszłym roku. Dodajmy, że Skoda planuje jeszcze większego, 7-miejscowego SUV- a z napędem elektrycznym, którego debiut ma nastąpić w 2026 r. Samochód będzie sprzedawany równolegle z Kodiaqiem./ns/

Foto: Skoda


Tagi:
Skoda, Skoda Kodiaq, Skoda Kodiaq drugiej generacji

Zobacz podobne artykuły:

 VW Taigo w wersji Pure
kalendarz 12/04 2026

VW Taigo w wersji Pure

Wiadomości / News

2026.04.12

Kolejna propozycja po niedawnej premierze Polo Pure.
Mitsubishi ASX Black Edition
kalendarz 11/04 2026

Mitsubishi ASX Black Edition

Wiadomości / News

2026.04.11

ASX w specjalnej wersji.
Porsche szykuje premierę
kalendarz 10/04 2026

Porsche szykuje premierę

Wiadomości / News

2026.04.10

W przyszłym tygodniu Porsche zaprezentuje nową wersję 911.
Najnowsze artykuły:
Dublet Toyoty w Chorwacji

Dublet Toyoty w Chorwacji

Wiadomości / Moto sport

2026.04.13

Takamoto Katsuta odniósł swoje drugie z rzędu zwycięstwo w barwach zespołu Toyoty.
Ogólnopolski Zlot Caravaningu – Ochaby 2026

Ogólnopolski Zlot Caravaningu – Ochaby 2026

Moto fanatyk

2026.04.13

Zlot odbędzie się w dniach 15–17 maja br.
Blisko dwie trzecie polskich kierowców planuje w tym sezonie wyjazd po Polsce własnym autem

Blisko dwie trzecie polskich kierowców planuje w tym sezonie wyjazd po Polsce własnym autem

Wiadomości / Gorące tematy

2026.04.13

Tylko 15 proc. z nich nie ma w związku z tym żadnych obaw.