Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

reklama
Skoda Enyaq RS Race - Torowa ewolucja SUV-a
kalendarz 13/05 2024

Skoda Enyaq RS Race - Torowa ewolucja SUV-a

Skoda / Concept Cars

Koncepcyjna Skoda Enyaq RS Race pokazuje jak elektryczne modele marki mogą wpłynąć w jej sportową przyszłość.

Model Enyaq RS Race bazuje na modelu Enyaq Coupé RS. Wyposażona w napęd na wszystkie koła, Skoda Enyaq RS Race demonstruje szeroki zakres możliwości, jakie modułowa matryca napędu elektrycznego Grupy VW oferuje pod względem osiągów.

Bez wątpienia agresywna stylistyka Enyaqa RS Race przyciąga wzrok. Jego szerokie podwozie zapewnia stabilne prowadzenie, zaś  pokaźny tylny spoiler zadba o niezbędną siłę docisku. Celem badań nad nowymi możliwościami jest zdobycie praktycznej wiedzy poprzez modyfikacje pojazdów elektrycznych o wysokich osiągach. Te rozwiązania potencjalnie mogą zostać wdrożone w przyszłych modelach produkcyjnych.

Michal Hrabánek, szef Skoda Motorsport, tłumaczy: „Zrównoważony rozwój jest podstawą strategii Škoda Motorsport. Już w 2021 roku odważyliśmy się wkroczyć w świat elektrycznych samochodów rajdowych z modelem Škoda Fabia RE-X1. Zdobyte wtedy spostrzeżenia i doświadczenie przełożyły się na wyjątkową nową Škoda Enyaq RS Race. Ten fascynujący samochód udowadnia, że motosport, który jest głęboko zakorzeniony w DNA Škody, nie tylko wzmacnia wpływ marki na emocje, ale także daje cenne doświadczenia i technologie do zastosowania w przyszłości.”

Enyaq RS Race to kolejna innowacyjna koncepcja pojazdu z napędem akumulatorowo-elektrycznym opracowana przez Skoda Motosport, po zaprezentowanym niedawno modelu Skoda Vision GT. Wprowadzona w 2021 r. Skoda Fabia RE-X1 została zbudowana na podwoziu Fabii Rally2 evo i wyposażona w 860 woltowy silnik elektryczny o maksymalnej mocy 260 kW. Homologacja Austriackiego Stowarzyszenia Sportów Motorowych AMF (ÖAMTC) umożliwiła zespołowi Baumschlager Rallye&Racing rywalizację w Rajdowych Mistrzostwach Austrii.

Daniel Petr, starszy specjalista ds. projektowania w Skoda Auto dodaje: „Škoda Enyaq RS Race to nie tylko koncept, który zostanie jedynie na papierze; to będzie prawdziwy samochód. Będzie niższy, szerszy, lżejszy i co najważniejsze, bardziej dynamiczny. Tak więc od samego początku było jasne, że projekt musi być agresywny z silnym rajdowym DNA. Patrząc od strony aerodynamiki, zaprojektowaliśmy ją podobnie do obecnej Škoda Fabia RS Rally2. Ma ostro wyrzeźbiony przód, poszerzone błotniki i masywny tylny spoiler. Wygląda szybko, nawet na papierze, a to zawsze dobry początek.”/ns/

Foto: Skoda


Tagi:
Skoda, Skoda Enyaq RS Race, Skoda Motorsport, Michal Hrabánek, Daniel Petr

Zobacz podobne artykuły:

Wizja Hondy
kalendarz 29/04 2024

Wizja Hondy

Prezentacje / Concept Cars

2024.04.29

Honda zaprezentowała ewolucję swojego podejścia do uzyskania bardziej zrównoważonego procesu projektowania produktów podczas Milan Design Week. Tym samym po raz pierwszy w Europie, przedstawiła zelektryfikowane pojazdy miejs...
Tajemniczy prototyp Peugeota
kalendarz 18/04 2024

Tajemniczy prototyp Peugeota

Prezentacje / Concept Cars

2024.04.18

Był praktycznie gotowy do produkcji. Powstał tylko w jednym egzemplarzu.
Mercedes Vision EQXX z nowym rekordem
kalendarz 01/04 2024

Mercedes Vision EQXX z nowym rekordem

Wiadomości / Ciekawostki

2024.04.01

Trasa na Bliskim Wschodzie to trzecia długodystansowa podróż Vision EQXX na dystansie ponad 1000 km odbyta na jednym ładowaniu.
Najnowsze artykuły:
Renault kończy rozmowy z VW

Renault kończy rozmowy z VW

Wiadomości / News

2024.05.18

Po miesiącu negocjacji na temat auta elektrycznego o wartości poniżej 20 000 euro, VW i Renault kończą rozmowy.
Mercedes-Maybach oczami artysty

Mercedes-Maybach oczami artysty

Wiadomości / Wydarzenia

2024.05.18

Wizjonerska interpretacja sztuki i motoryzacyjnego stylu według Davida LaChapelle’a.
 Ford Transit za prawie milion zł

Ford Transit za prawie milion zł

Wiadomości / News

2024.05.17

To nie jest zwykły dostawczak ale samochód do zadań specjalnych.