ROK Cup Poland: Nie tylko dla facetów
kalendarz 06/06 2014

Wiadomości / Moto sport

74 zawodników wystartowało w V i VI rundzie ROK Cup Poland, które odbyły się na kartodromie w Bydgoszczy.

Co ciekawe, w kategorii Senior ROK dwa wyścigi wygrała Idalia Czarnocka, która okazała się szybsza od swoich kolegów kartingowców. Tradycyjnie już najliczniejszą obsadę miała kategoria Mini ROK, w której rywalizowało 27 zawodników. Zarówno pierwszy, jak i drugi dzień zawodów zdominował Jan Galeja (AK Leszczyński), który w pięknym stylu wygrał wszystkie cztery wyścigi i zdobył komplet punktów do klasyfikacji Pucharu. Podczas V rundy za zawodnikiem z Gostynia sklasyfikowano Kamila Donicza (MotoKlub Radom) i Bartosza Paziewskiego (AK Kujawsko-Pomorski), natomiast w podsumowaniu VI rundy ponownie Donicza oraz Macieja Szyszko (AK Morski). W punktacji po sześciu rundach prowadzi Donicz (326 pkt.) przed Szyszko (308) i Galeją (296).

Kilka ciekawych pojedynków oglądano w kategorii Junior ROK. Niestety, na starcie zabrakło Jana Antoszewskiego (AK Wielkopolski), który podczas treningu w wyniku kolizji z jednym z rywali doznał kontuzji ręki. Dwa zwycięstwa w 5 rundzie tej kategorii odniósł Marcel Jastrzębowski (AK Morski). Za nim zostali sklasyfikowani Mateusz Pyłka (AK Polski) i Wiktor Weleziński (BTM Bydgoszcz). W powtórce dwukrotnie najszybszy był Pyłka przed Szymonem Szyszko (AK Morski) i Jastrzębowskim. Najwięcej punktów (293) po sześciu tegorocznych rundach zgromadził jednak Jakub Masztalerz (AK Leszczyński), który o 2 punkty wyprzedza Michała Kasiborskiego (AK Kujawsko-Pomorski). Trzecią lokatę zajmuje Mateusz Pyłka (253 pkt.).

W Senior ROK doszło do małej niespodzianki. Pod nieobecność startującego za granicą lidera klasyfikacji Jana Krencisza (AK Wielkopolski), dwa wyścigi V rundy wygrała Idalia Czarnocka (AK Rzemieślnik), która tym samym stanęła na najwyższym stopniu podium. Drugą lokatę zajął Mateusz Witkowski (AK Toruński), a trzecią Mikołaj Kaczmarek (AK Wielkopolski). Następnego dnia jedyna dama w tej kategorii ustąpiła miejsca jedynie Mateuszowi Witkowskiemu, a na trzecim miejscu sklasyfikowany został Jakub Korbela (AK Radomski). W punktacji prowadzi Krencisz (295 pkt.) przed Witkowskim (290) i Kaczmarkiem (269). Idalia Czarnocka (163 pkt.) zajmuje piąte miejsce.

W kategorii Super ROK pierwszego dnia dwa zwycięstwa odniósł Wojciech Stadnik (WalRav) za którym sklasyfikowano Adriana Marcinkiewicza (AK Duet Zielona Góra) i Sławomira Murańskiego (TMSM Sparta Wrocław). W pierwszym wyścigu VI rundy ponownie najszybszy był Stadnik, ale w drugim biegu triumfował Murański i to on został zwycięzcą po podsumowaniu dnia. Drugie miejsce przypadło Stadnikowi, a trzecie Marcinkiewiczowi. W tabeli punktowej Murański (334 pkt.) wyprzedza Stadnika (313) i Marcinkiewicza (243).

Rywalizacja w kategorii dla najmłodszych zawodników – Baby ROK przebiegała pod dyktando Oliwiera Pyłki (AK Polski), który podobnie jak Jan Galeja w Mini ROK, wygrał wszystkie cztery wyścigi. W klasyfikacji pierwszego dnia drugą lokatę wywalczył Aleksander Klimaszewski (ST Racing Koszalin), a trzecią Kamil Grabowski (Hawi Racing Team), natomiast w podsumowaniu VI rundy obaj zawodnicy zamienili się miejscami. Pyłka (346 pkt.) jest także liderem klasyfikacji punktowej, a kolejne miejsca zajmują Klimaszewski (295) i Grabowski (276).

Następne dwie rundy ROK Cup Poland odbędą się w dniach 14-15 czerwca w Toruniu.

Zobacz podobne artykuły:

Rajd Safari - Kajetanowicz liderem w WRC2
kalendarz 28/03 2024

2024.03.28

Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak wygrali pierwszy OS Kasarani w kategorii WRC2 Challenger.
Nissany już wkrótce tylko elektryczne

Wiadomości / News

2024.03.28

Nissan wkrótce przestawi się w Europie na sprzedaż wyłącznie samochodów elektrycznych
"GARDEN OF IDEAS" PODCZAS MILAN DESIGN WEEK 2024

2024.03.28

Honda będzie główną atrakcją imprezy "Garden of Ideas" organizowanej przez Vanity Fair Italia podczas Milan Design Week w dniach 16-21 kwietnia.