Rajd Francji bez Ogiera

Awaria skrzyni biegów wyeliminowała Sebastiena Ogiera z rywalizacji na Korsyce.
Sebastien Ogier wycofał się z rajdu pod koniec pierwszego dnia Rajdu Francji. Na trasie odcinka dojazdowego do parku zamkniętego w Bastii w jego aucie awarii uległa skrzynia biegów.
Francuz musiał zatrzymać swojego Volkswagena Polo R na 64 z 74 km trasy z parku serwisowego do nocnego postoju w Corte.
Inżynierowie VW poinstruowali Francuza jak samemu spróbować wyeliminować problem, ale jak się okazało niedługo później, instrukcje nie przydały się. Samochód ma wrócić do Corte do serwisu, a Ogier wróci jutro na trasę.
Mistrz świata zakończył piątkowy etap na dziesiątym miejscu, ale kara 10 minut oznacza dla niego spadek na 55. pozycję.
Zobacz podobne artykuły:
Rusza sezon driftingu
Wiadomości / Moto sport
2026.06.26
Rajd Akropolu 2026
Wiadomości / Moto sport
2026.06.26
„Nigdy nie powstanie elektryczny model 911”
Wiadomości / News
2026.06.26
Toyota Off‑Road Festival 2026
Moto fanatyk
2026.06.26
„Nigdy nie powstanie elektryczny model 911”
Wiadomości / News
2026.06.26