Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

reklama
Puchar Toru Modlin
kalendarz 15/03 2019

Puchar Toru Modlin

Moto sport

Tegoroczny sezon na Torze Modlin rozpoczyna się w najbliższą niedzielę a zakończy się 14 grudnia.

W 2019 r. zawodnicy staną do walki w dziewięciu rundach pucharu, co oznacza, że prawie co miesiąc będą mogli sprawdzić swoje umiejętności w bezpiecznych warunkach. Dodatkowo dwie rundy pucharu będą częścią zmagań Mini Max.

Chętni do wzięcia udziału w rywalizacji nie muszą obawiać się braku sportowej licencji, czy wyczynowego samochodu. Do startu potrzebne jest tylko prawo jazdy oraz auto z ważnym dowodem rejestracyjnym. Dla zachowania standardów bezpieczeństwa jedynym dodatkowym wymogiem jest jazda w kaskach bezpieczeństwa. Zgłaszać się można za pośrednictwem strony internetowej: rajd.internetowy.pl.

Lista zgłoszeń do pierwszej rundy Pucharu Toru Modlin jest już otwarta i biorąc pod uwagę, że podczas prologu na starcie stanęło prawie 90 uczestników nie warto czekać do ostatniej chwili ze swoim zgłoszeniem. Pierwszy termin zgłoszeń upływa 13 marca, a drugi 16 marca.

Zgłoszone załogi zostaną podzielone na klasy według pojemności silnika swoich pojazdów. Klasa 1 przeznaczona jest dla aut z silnikami nieprzekraczającymi 1150 ccm, druga dla aut o pojemności silnika 1150-1400 ccm, trzecia dla jednostek napędowych o pojemności 1400-1600 ccm. W klasie 4 znajdą się auta z silnikami o pojemności 1600-2000 ccm, a w klasie 5 powyżej 2000 ccm. Ponadto właściciele aut Subaru i Mitsubishi powalczą w specjalnej klasie Impreza & Evo. Zadowoleni będą również posiadacze aut historycznych, dla których stworzono klasę HR, w której będą znajdować się auta wyprodukowane przed 1990 r.

Warto zaznaczyć, że w imprezie mogą wziąć również zawodnicy posiadający sportową licencję. Wydarzenia ma wizę Polskiego Związku Motorowego, więc nikt nie musi obawiać się o stratę swoich dokumentów lub ich zawieszenie. Dla zawodników z licencją przygotowano klasę Gość. Organizatorzy zaplanowali także klasę pań.

Pierwsza runda Pucharu Toru Modlin będzie również szansą porównania swoich czasów m.in. z trzykrotnym mistrzem Europy: Kajetanem Kajetanowiczem, który podczas Rajdu Barbórka pojawił się na trasie w Modlinie za kierownicą Forda Fiesty WRC. Organizatorzy na start zmagań zaplanowali trasę identyczną, jak ta, którą załogi pokonywały podczas grudniowego rajdu. Trasa mierząca 4,2 km będzie pokonywana pięciokrotnie, co oznacza, że w sportowej walce będzie można przejechać ponad 20 km. W przeciwieństwie do prologu do klasyfikacji generalnej zaliczany będzie każdy z przejazdów, a nie jeden najlepszy rezultat. Na kolejne rundy organizatorzy planują modyfikacje trasy, więc podczas każdej imprezy ważna będzie technika prowadzenia pojazdu, a nie tylko zapamiętanie wyznaczonej trasy.

Dla ułatwienia, cała impreza odbędzie się w jeden dzień. Od godz. 7:00 zaplanowano badanie kontrolne pojazdów oraz odbiór administracyjny, po którym nastąpi odprawa uczestników oraz zapoznanie z trasą. Sportowe jazdy rozpoczną się od godz. 10:00 i zakończą około 16:00. Rozdanie nagród przewidziano na 16:45.

Dzień wcześniej zaplanowano otwarty trening dla zgłoszonych załóg, który rozpocznie się od godz. 16:00. Ponadto mniej doświadczeni zawodnicy będą mogli podszkolić swoje umiejętności pod okiem Leszka Kuzaja, który poprowadzi specjalne warsztaty rajdowe. Ich start przewidziano w godz 11:00 – 15:00.

Przydatne linki:
Regulamin ramowy Pucharu Toru Modlin
https://www.tormodlin.pl/wp-content/uploads/2019/02/regulamin-ramowy-ptm2019.pdf
Regulamin uzupełniający pierwszej rundy Pucharu Toru Modlin
https://www.tormodlin.pl/wp-content/uploads/2019/02/regulamin-uzupelniajacy-ptm-2019-03-17.pdf
Zapisy
http://rajd.internetowy.pl/
Lista zgłoszeń
https://rajd.internetowy.pl/registrations/15


Tagi:
Puchar Toru Modlin, Tor Modlin, Kajetan Kajetanowicz, Leszek Kuzaj

Zobacz podobne artykuły:

Wyścigowa wersja Mitsubishi L200 w australijskiej serii SuperUte
kalendarz 22/03 2019

Wyścigowa wersja Mitsubishi L200 w australijskiej serii SuperUte

Wiadomości / Moto sport

2019.03.22

Mitsubishi L200 (Triton) od lat ma bardzo mocną pozycję na rynku australijskim. Teraz pickup zaprezentuje nie tylko swoje użytkowe atuty.
Mikołaj Marczyk przed nowym sezonem
kalendarz 21/03 2019

Mikołaj Marczyk przed nowym sezonem

Wiadomości / Moto sport

2019.03.21

Pod koniec kwietnia wystartują Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski 2019. Wśród startujących nie zabraknie Mikołaja Marczyka z pilotem Szymonem Gospodarczykiem.
Pierwsza runda Pucharu Toru Modlin
kalendarz 19/03 2019

Pierwsza runda Pucharu Toru Modlin

Wiadomości / Moto sport

2019.03.19

W niedzielę, 18 marca na Torze Modlin pojawiło się blisko 80 kierowców, którzy stanęli do sportowej rywalizacji w pierwszej rundzie Pucharu Toru Modlin.
Najnowsze artykuły:
Ładowanie zamiast tankowania - tak będzie wyglądać przyszłość motoryzacji?

Ładowanie zamiast tankowania - tak będzie wyglądać przyszłość motoryzacji?

Wiadomości / Gorące tematy

2019.03.25

Czy motoryzacja zostanie zdominowana przez napędy elektryczne?
35 lat Renault 25

35 lat Renault 25

Moto fanatyk

2019.03.24

W tym roku mija 35 lat od premiery Renault 25. Choć nie był to pierwszy luksusowy model marki, odegrał ważną rolę w historii firmy, stanowiąc przełom technologiczny.
Następny Fiat 500 będzie elektryczny?

Następny Fiat 500 będzie elektryczny?

Wiadomości / News

2019.03.24

Nowa generacja 500-tki ma być wyposażona tylko w napęd elektryczny, potwierdza włoski producent.

Bądź na bieżaco! Zapisz się do newslettera.