Premiery Mazdy podczas Geneva Motor Show 2020

W Genewie japoński producent zaprezentuje pierwszy elektryczny model – Mazdę MX-30.
Tegoroczny Salon Motoryzacyjny w Genewie będzie okazją do świętowania 100-lecia marki. Zaczynając swoją działalność jako producent korka, Mazda stała się jedynym producentem samochodów, który odniósł sukces komercyjny stosując silnik Wankla. Mazda, jako jedyna marka w historii, odniosła także zwycięstwo w słynnym wyścigu Le Mans w 1991 z pojazdem napędzanym sinikiem z wirującym tłokiem. W 1989 r. pojawił się słynny model MX-5, który od chwili swojego debiutu została sprzedany w ponad milionie egzemplarzy na całym świecie.
W nowe stulecie Mazda wkracza z pierwszym elektrycznym modelem w gamie – MX-30. Samochód został wyposażony w technologię napędu elektrycznego e-Skyactiv. Model ten jest jednocześnie hołdem dla tętniącego życiem dziedzictwa samochodów sportowych za sprawą drzwi otwieranych w stylu freestyle, podczas gdy korkowe wykończenie wnętrza nawiązuje do skromnych początków firmy./ns/
źródło: Mazda
Zobacz podobne artykuły:
„Nigdy nie powstanie elektryczny model 911”
Wiadomości / News
2026.06.26
Rusza budowa nowego odcinka S10
Wiadomości / News
2026.06.22
Toyota Off‑Road Festival 2026
Moto fanatyk
2026.06.26
Rusza sezon driftingu
Wiadomości / Moto sport
2026.06.26