Porsche 911 Turbo - Aerokit Turbo

Pakiet obejmuje nowy przedni spoiler i przeprojektowaną tylną pokrywą z mocowaną na stałe listwą, bocznymi skrzydełkami oraz chowanym skrzydłem o regulowanym kącie pochylenia. Podczas projektowania prowadzono badania w tunelu aerodynamicznym a także jazdy testowe na torze wyścigowym należącym do Centrum Rozwoju Porsche w Weissach. Celem prac było udoskonalenie dynamiki jazdy poprzez zwiększenie siły docisku, a jednocześnie zachowanie współczynnika oporu powietrza seryjnej wersji modelu.
Jak podkreśla producent, w efekcie prac uzyskano Aerokit zintegrowany z koncepcją najmocniejszych „911-tek”. Pakiet zapewna większą siłę docisku w obrębie przedniej i tylnej osi, zwiększając stabilność prowadzenia – zwłaszcza przy wyższych prędkościach. Dla przykładu, całkowita siła docisku uzyskiwana przez adaptacyjną aerodynamikę 911 Turbo przy 300 km/h w ustawieniu Speed wzrosła o 17 kg, do 26 kg, a w ustawieniu Performance – o 18 kg, do 150 kg.
Nabywcy mogą zamówić jedną z dwóch wersji Aerokit Turbo – w kolorze karoserii lub czarnym, z połyskiem. Poza elementami pakietu lakierowane są również standardowe osłony progów oraz fartuch tylnego zderzaka. Z czarnymi dodatkami dodatkowo współgrają listwy na tylnej pokrywie o tej samej barwie, dopasowane kolorystycznie do rozkładanego skrzydła.
Aerokit będzie dostępny jako fabryczne wyposażenie Porsche Exclusive dla wszystkich modeli 911 Turbo oraz 911 Turbo S, a także jako wyposażenie akcesoryjne Porsche Tequipment. Ceny w Niemczech zaczynają się od 4879 euro./oprac. ns/
Foto: Porsche [gallery ids="48054,48053"]Zobacz podobne artykuły:
VW Golf GTI I na Classica Mierzęcin 2026
Moto fanatyk
2026.07.19
Lexus LFA Concept - Premierowy przejazd w Goodwood
Prezentacje / Concept Cars
2026.07.11
Historyczny sukces Justyny Lonycz
Wiadomości / Moto sport
2026.08.01
Ferrari nie narzeka na brak klientów
Wiadomości / News
2026.07.31