Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

reklama
 Polacy wrócili do weekendowych podróży
kalendarz 11/06 2020

Polacy wrócili do weekendowych podróży

Bezpieczeństwo

Wyraźny wzrost liczby kilometrów pokonywanych przez kierowców i zdecydowanie większe zainteresowanie dłuższymi trasami w soboty i niedziele.

To najważniejsze wnioski z ostatniego badania ruchu na drogach, przygotowanego przez Telematics Technologies – dostawcę nawigacji NaviExpert.

Jak wynika z danych dotyczących ruchu drogowego, wyraźnie widać, że poszczególne etapy odmrażania gospodarki przekładały się na to, co działo się na drogach. – W związku ze zbliżającym się długim weekendem,  w ostatnim badaniu przeanalizowaliśmy dane pod kątem aktywności użytkowników systemu NaviExpert właśnie podczas weekendów, począwszy od końca marca (lockdown) do pierwszego weekendu czerwca – mówi Katarzyna Przybylska z Telematics Technologies.

Co widać w danych? Znaczne wzrosty jeśli chodzi o aktywność kierowców. Jak się okazuje, aż o 80 proc. wzrosła liczba kierowców korzystających z nawigacji, o 73 proc. zwiększyła się średnia liczba kilometrów pokonywanych przez statystycznego jej użytkownika. Aż o 260 proc. wzrosła także w ostatnim czasie liczba ostrzeżeń zgłaszanych przez kierowców o kontrolach drogowych i wypadkach.

Ciekawie wygląda analiza dotycząca zmiany udziału we wszystkich pokonywanych trasach podróży długich i krótkich (pierwszy weekend czerwca w porównaniu do danych z marca).  Na początku czerwca udział podróży w przedziale 10-50 km zmalał. O  40 proc. wzrósł natomiast udział tras w przedziale 80-200 km, a o 85 proc. zwiększył się udział podróży na dystansach 200-500 km.

źródło: NaviExpert


Tagi:
ruch na drogach, weekendowe wyjazdy

Zobacz podobne artykuły:

Bezpieczne podróżowanie w wakacje  - porady Kajetana Kajetanowicza
kalendarz 02/07 2020

Bezpieczne podróżowanie w wakacje - porady Kajetana Kajetanowicza

Warsztat / Porady

2020.07.02

Choć pandemia koronawirusa mogła pokrzyżować plany wyjazdowe wielu osobom, to na drogach i tak możemy spodziewać się dużego ruchu.
Pomocne rozwiązanie czy zbędny gadżet?
kalendarz 01/07 2020

Pomocne rozwiązanie czy zbędny gadżet?

Warsztat / Porady

2020.07.01

Polscy mechanicy oceniają nowoczesne systemy ułatwiające jazdę.
Jak kupić dobre opony?
kalendarz 08/06 2020

Jak kupić dobre opony?

Warsztat / Porady

2020.06.08

Zakup nowych opon to inwestycja w bezpieczeństwo.
Najnowsze artykuły:
Korek i samochody: mało znane początki historii Mazdy

Korek i samochody: mało znane początki historii Mazdy

Wiadomości / Ciekawostki

2020.07.04

Korek nie jest dziś materiałem naturalnie kojarzonym z przemysłem motoryzacyjnym, ale w przypadku Mazdy ten charakterystyczny surowiec związany jest zarówno z przeszłością, jak i przyszłością marki.
 Lexus IS z mocną V-ósemką lub V-szóstką?

Lexus IS z mocną V-ósemką lub V-szóstką?

Wiadomości / News

2020.07.04

Lexus rejestruje oznaczenie.
Toyota Racing Cup 2020 – drugi sezon

Toyota Racing Cup 2020 – drugi sezon

Wiadomości / Moto sport

2020.07.04

Jeszcze bardziej dopracowane auta, dodatkowa formuła rywalizacji w stylu F1 i szansa na nowego mistrza - w 2020 roku Toyota Racing Cup wchodzi na wyższy poziom.

Bądź na bieżaco! Zapisz się do newslettera.