Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

reklama
Piłkarze FC Bayern Monachium w elektrycznych Audi
kalendarz 14/01 2020

Piłkarze FC Bayern Monachium w elektrycznych Audi

News / Audi

Gracze FC Bayern Monachium, w tym Robert Lewandowski, będą jeździć będą Audi e-tron.

Obydwie marki współpracują już od 2002 r. Teraz przedłużyły i rozszerzyły zakres współpracy do roku 2029. Audi jest wyłącznym partnerem samochodowym FC Bayern Monachium. Następne dziesięciolecie będzie koncentrować się na strategicznej współpracy w zakresie innowacyjnego marketingu i elektryfikacji. Najbardziej spektakularnym dowodem realizacji tych założeń w najbliższych latach jest fakt, że w 2020 r. wszyscy licencjonowani gracze mistrzowskiej drużyny z Monachium, w tym z pewnością również Robert Lewandowski, otrzymają w pełni elektryczne Audi e-tron.

Dodajmy, że od 2011 r. Audi jest udziałowcem FC Bayern München AG. Puchar Audi, który w 2019 r. odbył się po raz szósty na Allianz Arena, zalicza się do najwyższego kalibru europejskich turniejów przygotowawczych.

”Cele FC Bayern Monachium doskonale wpisują się w nowy kierunek strategiczny marki Audi” - mówi Hildegard Wortmann, szefowa marketingu i sprzedaży Audi AG. „Chcemy być blisko naszych fanów, klientów i potencjalnych klientów. Jako wyłączny partner samochodowy klubu FC Bayern Monachium mamy możliwość zaprezentowania elektrycznej mobilności i systemów connectivity oraz przekształcenia ich w konkretne doświadczenia". Alexander Seitz, członek zarządu Audi AG ds. finansów, rynku chińskiego i spraw prawnych podkreśla: "Nasza współpraca z FC Bayern - jednym z czołowych międzynarodowych klubów piłkarskich z 650 milionami fanów na całym świecie i 135 milionami kibiców tylko w Chinach, otwiera nowe, wspólne możliwości marketingowe, szczególnie w Państwie Środka, które jest najważniejszym i ciągle rosnącym rynkiem dla Audi".

Karl-Heinz Rummenigge, prezes zarządu spółki Bayern München AG dodaje: „Cieszę się z rozszerzenia naszego partnerstwa z Audi. Dla FC Bayern umowa ta stanowi ważny strategiczny krok naprzód. FC Bayern i Audi od ponad półtora dekady współpracują pewnie, z szacunkiem i z korzyścią dla obu marek. Teraz mamy pewność, że to partnerstwo będzie kontynuowane przez kolejnych dziesięć lat.”

Andreas Jung, członek zarządu FC Bayern München AG ds. marketingu podkreśla dodatkowo: „Zarówno Audi, jak i FC Bayern cenią sobie z jednej strony perspektywiczne myślenie i innowacje, a z drugiej konsekwencję i niezawodność. Obydwaj partnerzy podzielają dążenie do bycia "numerem jeden" w Niemczech. Bardzo cieszymy się na wiele wspólnych działań, na wiele wspólnych imprez i na wiele kolejnych wspólnych lat z Audi".

Dla całej floty dostarczonej przez Audi dla FC Bayern, uzgodniono średni maksymalny poziom emisji na poziomie 95 g CO2/km w całym okresie obowiązywania umowy. Jest to praktycznie równoznaczne z wymogiem prawnym, który ma być spełniony przez floty producentów od stycznia 2020 r. W przyszłości, co najmniej połowa wszystkich pojazdów zostanie zelektryfikowana.

Dzięki przedłużeniu umowy, obaj partnerzy mają długoterminowy horyzont planowania dalszych działań na rzecz zrównoważonego rozwoju. Pod względem merytorycznym zobowiązanie to opiera się na nowych podstawach: partnerstwo w dziedzinie dostarczania samochodów, w ramach którego wszystkie gwiazdy i oficjele FC Bayern jeżdżą samochodami marki Audi, przekształca się w strategiczną współpracę. Audi będzie też lepiej widoczne dla wszystkich odwiedzających stadion Allianz Arena, a w nowym, flagowym sklepie FC Bayern w samym sercu Monachium będzie dostępna różnorodna oferta pamiątek i gadżetów Audi. Inne projekty przyszłej współpracy to m.in. stacje ładowania i możliwość jazd testowych wokół Allianz Arena i na kampusie FC Bayern oraz obiekty szkoleniowe na Säbener Strasse.

Ponadto „Audi Fanclub FC Bayern” jest największym piłkarskim fanklubem na świecie – zrzesza ponad 6000 członków.

Audi przedłużyło też – do roku 2023 - partnerstwo z koszykarzami FC Bayern, które funkcjonuje od 2011 r./oprac. ns/

źródło: Audi


Tagi:
Audi, FC Bayern Monachium, Audi e-tron

Zobacz podobne artykuły:

Maserati Ghibli Hybrid – przed premierą
kalendarz 13/07 2020

Maserati Ghibli Hybrid – przed premierą

Wiadomości / News

2020.07.13

Ghibli Hybrid zostanie oficjalnie zaprezentowany 16 lipca.
Policjanci musieli wybić szybę, aby wyciągnąć pijanego kierowcę z pojazdu
kalendarz 12/07 2020

Policjanci musieli wybić szybę, aby wyciągnąć pijanego kierowcę z pojazdu

Wiadomości / News

2020.07.12

Świebodzińscy policjanci zatrzymali 34-letniego obywatela Ukrainy, który mając 2,7 promila alkoholu w organizmie kierował wielotonową ciężarówką.
 Renault Grand Scenic wycofany z brytyjskiego rynku
kalendarz 11/07 2020

Renault Grand Scenic wycofany z brytyjskiego rynku

Wiadomości / News

2020.07.11

7-osobowa wersja minivana zniknęła z oferty firmy. To samo stało się z odmianą 5-miejscową w 2019 r. i co zaskakujące z Koleosem w ubiegłym tygodniu.
Najnowsze artykuły:
Maserati Ghibli Hybrid – przed premierą

Maserati Ghibli Hybrid – przed premierą

Wiadomości / News

2020.07.13

Ghibli Hybrid zostanie oficjalnie zaprezentowany 16 lipca.
Nastroje klientów na rynku motoryzacyjnym stopniowo się poprawiają

Nastroje klientów na rynku motoryzacyjnym stopniowo się poprawiają

Wiadomości / Gorące tematy

2020.07.13

Powrót do normalności może potrwać nawet dwa lata.
VW Golf VII GTI TCR – Co można jeszcze wycisnąć?

VW Golf VII GTI TCR – Co można jeszcze wycisnąć?

Moto fanatyk / Tuning

2020.07.12

Dla entuzjastów Golfa GTI i ostrych hatchbacków.

Bądź na bieżaco! Zapisz się do newslettera.