Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

reklama
Pierwsza cyfrowa Noc Dźwięku w Porsche Museum
kalendarz 01/05 2021

Pierwsza cyfrowa Noc Dźwięku w Porsche Museum

Moto fanatyk / Porsche

Powrót po dwuletniej przerwie – jeszcze głośniejszy i w większym składzie.

W sobotę 18 września br. o godz. 19:00 w Porsche Museum uruchomione zostaną silniki wyścigowych i seryjnych samochodów z firmowej kolekcji. Każdy z nich napisał własną historię na torach wyścigowych świata – albo napisze ją w przyszłości. „Cieszymy się, że możemy zaprosić ogłosić fanów i klientów z całego świata na naszą pierwszą cyfrową Noc Dźwięku. Pandemia koronawirusa postawiła nas wszystkich przed ogromnymi wyzwaniami, ale i skłoniła do poszukiwania nowych możliwości” – powiedział Achim Stejskal, dyrektor Porsche ds. dziedzictwa oraz szef Porsche Museum. „Po otrzymaniu licznych wiadomości zdaliśmy sobie sprawę, że nie tylko nam brakowało dźwięku silników. Dlatego w tym roku po raz pierwszy będziemy transmitować typowe brzmienie Porsche w formie cyfrowego wydarzenia na żywo – w każdym kraju, na całym świecie”.

Gdy przyszło do organizacji pierwszej cyfrowej Nocy Dźwięku, organizowanej pod hasłem „Kolejny poziom”, Porsche Museum zwróciło się do obecnych i byłych kierowców wyścigowych oraz ambasadorów marki: Waltera Röhrla, Hansa-Joachima Stucka, Timo Bernharda oraz Pascala Wehrleina. Wydarzenie miało swoją tajemniczą zapowiedź na różnych kanałach mediów społecznościowych Porsche. Najpierw „Strietzel” Stuck, Timo Bernhard i Pascal Wehrlein w imieniu kuratorów muzeum udostępnili trzy klipy, a później rozwiązanie zagadki ujawnił Walter Röhrl.

Wszyscy czterej ambasadorzy Porsche odegrają aktywną rolę również w samym wydarzeniu. Wspólnie z innymi ważnymi osobistościami będą uruchamiać silniki czterokołowych „wokalistów” w Porsche Museum, a ponadto zaprezentują samochody w centrum rozwoju w Weissach, które w tym roku obchodzi 50-lecie swojego istnienia. „Kiedy usłyszałem, że Porsche organizuje kolejną Noc Dźwięku, oczywiście natychmiast zgodziłem się wziąć w niej udział. Co tu ukrywać – niepowtarzalny dźwięk wielu modeli Porsche wciąż mnie inspiruje” – powiedział Walter Röhrl, dwukrotny rajdowy mistrz świata i doradca Porsche ds. rozwoju z ponad 25-letnim stażem. „Ale nie tylko ja poprowadzę przed kamerami samochód, którego nigdy dotąd nie prezentowano podczas Nocy Dźwięku” – zdradził słynny kierowca. „Wśród licznych ikon Porsche są inne modele, które również będą świętować swoją premierę podczas tego wydarzenia”.

Tegoroczna Noc Dźwięku pt. „Kolejny poziom” zostanie po raz pierwszy wyemitowana w trzech językach: widzowie będą mogli wysłuchać wspomnień świadków sportowych sukcesów i znanych osobistości ze świata motoryzacji w językach niemieckim, angielskim oraz francuskim. Dalsze szczegóły dotyczące transmisji zostaną podane wkrótce. Wszystkie aktualne informacje są zawsze dostępne na stronie internetowej muzeum, pod adresem www.porsche.com/Museum./oprac.ns/


Tagi:
Porsche, Porsche Museum, Walter Röhrl, Hans-Joachim Stuck, Timo Bernhard, Pascal Wehrlein

Zobacz podobne artykuły:

Porsche Panamera z wizytą u TechArt’a
kalendarz 09/05 2021

Porsche Panamera z wizytą u TechArt’a

Moto fanatyk / Tuning

2021.05.09

Flagowy model Porsche otrzymał potężny przyrost mocy i specjalny zestaw body kit.
Muzeum Motoryzacji zaprasza ponownie
kalendarz 08/05 2021

Muzeum Motoryzacji zaprasza ponownie

Moto fanatyk

2021.05.08

Wyjątkowa kolekcja ponad 150 pojazdów z różnych epok i stron świata, będzie możliwa do zwiedzania jeszcze przez dwa weekendy.
Mirosław Miernik i jego włoskie klasyki gotowe na sezon Motul HRSMP
kalendarz 21/04 2021

Mirosław Miernik i jego włoskie klasyki gotowe na sezon Motul HRSMP

Moto fanatyk

2021.04.21

Od samego początku przygody z klasykami Mirosław Miernik jest wierny legendarnym włoskim autom rajdowym spod znaku skorpiona.
Najnowsze artykuły:
Nowy VW Polo GTI na szkicach

Nowy VW Polo GTI na szkicach

Wiadomości / News

2021.05.12

VW ujawnił szkic usportowionej wersji Polo przed premierą w czerwcu.
 „Setka” Hamiltona

„Setka” Hamiltona

Wiadomości / Moto sport

2021.05.12

Lewis Hamilton zdobył swoje setne pole position.
Seat Tarraco 2,0 TDI FR 4Drive  200 KM DSG7 – Widać podobieństwo

Seat Tarraco 2,0 TDI FR 4Drive 200 KM DSG7 – Widać podobieństwo

Testy / Testy

2021.05.12

Macie wrażenie deja vu? Że gdzieś już to widzieliście? I słusznie. Bo tworząc Tarraco, Hiszpanie poszli na skróty. Zamiast bawić się długim i kosztownym procesem projektowania auta, zaadaptowali... Volkswagena Tiguana. I wysz...

Bądź na bieżaco! Zapisz się do newslettera.