Oleksowicz z Kuśnierzem trenują przed nowym sezonem

Maciej Oleksowicz i Michał Kuśnierz kontynuują przygotowania do 1. rundy RSMP - Rajdu Arłamów.
Na Mazurach załoga sprawdziła Fiestę R5 w typowo zimowych warunkach - na śniegu i lodzie, przy wykorzystaniu wąskich opon z kolcami.
Maciej Oleksowicz:
- Jeździliśmy po szutrowym odcinku, więc po innej nawierzchni niż ta, która będzie na Rajdzie Arłamów. Droga była jednak w całości pokryta śniegiem i lodem, więc mogliśmy sprawdzić wąskie zimowe opony z krótkimi kolcami. W efekcie wiemy, że te gumy nie dają rewelacyjnej przyczepności. W takich warunkach wolelibyśmy mieć opony z długimi kolcami. Mimo tego sama jazda i samochód dają sporo frajdy. Sprawdziliśmy kolejne rzeczy w aucie, znowu trochę poeksperymentowaliśmy z ustawieniami, więc z Mazur wyjeżdżamy bogatsi o następne, cenne doświadczenia. Bardzo dziękuję mechanikom, którzy pracowali w naprawdę trudnych warunkach - przy 15-stopniowym mrozie i przejmującym wietrze. Wymiana dyferencjałów przy takiej pogodzie nie należy do przyjemnych, ani łatwych. Na najbliższy tydzień-dwa musimy się rozstać z Fiestą. Po mazurskich testach samochód przejdzie drobną naprawę blacharską po naszej niegroźnej przygodzie na Dolnym Śląsku. W tym czasie do treningów wykorzystam inne samochody. Przed startem w Arłamowie zrobimy jeszcze jedne, asfaltowe testy, tym razem już w warunkach możliwie jak najbardziej zbliżonych do tych, których możemy się spodziewać na odcinkach.
Zobacz podobne artykuły:
Rusza sezon driftingu
Wiadomości / Moto sport
2026.06.26
Rajd Akropolu 2026
Wiadomości / Moto sport
2026.06.26
„Nigdy nie powstanie elektryczny model 911”
Wiadomości / News
2026.06.26
Toyota Off‑Road Festival 2026
Moto fanatyk
2026.06.26
„Nigdy nie powstanie elektryczny model 911”
Wiadomości / News
2026.06.26