Ogier zwycięzcą Rajdu Włoch

Francuz Sebastian Ogier, startujący VW Polo WRC wygrał szóstą eliminację Mistrzostw Świata - Rajd Włoch.
Robert Kubica z pilotem Maciejem Szczepaniakiem (Ford Fiesta WRC) w sobotę urwali przednie, prawe koło i nie ukończyli 12. odcinka specjalnego. Nie było pewne, czy polska załoga wróci na trasę rajdu. Przed tym pechowym zdarzeniem, Kubica zajmował w klasyfikacji generalnej piąte miejsce. Serwis zdołał naprawić samochód i polska załoga mogła wystartować do niedzielnych OS-ów w systemie Rally 2.
Na niedzielę zaplanowano cztery odcinki specjalne. Pierwsze miejsce zajął Ogier, przed Norwegiem Madsem Ostbergiem (Citroen DS3) i partnerem z zespołu VW, Finem Jari-Matti Latvala. Kubica ukończył rajd na ósmej pozycji. Przypomnijmy, że Ogier powtórzył swój sukces sprzed roku.
Zobacz podobne artykuły:
Rusza sezon driftingu
Wiadomości / Moto sport
2026.06.26
Rajd Akropolu 2026
Wiadomości / Moto sport
2026.06.26
„Nigdy nie powstanie elektryczny model 911”
Wiadomości / News
2026.06.26
Toyota Off‑Road Festival 2026
Moto fanatyk
2026.06.26
„Nigdy nie powstanie elektryczny model 911”
Wiadomości / News
2026.06.26