Nico Rosberg najszybszy na torze Suzuka
Wiadomości / Moto sport / News / slider

Mercedes ponownie z tytułem mistrzowskim wśród producentów.
Niemiec z zespołu Mercedesa wygrał wyścig Formuły 1 o Grand Prix Japonii na torze Suzuka. Dodajmy, że Rosberg na tym torze triumfował po raz pierwszy. Lider klasyfikacji generalnej ma już 33 punkty przewagi do rywala i partnera z zespołu – Brytyjczyka Lewisa Hamiltona, który w Japonii był trzeci. Drugi metę osiągnął Holender Max Verstappen (Red Bull).
Na torze Suzuka Rosberg kontrolował wyścig od startu do mety. W przypadku Hamiltona, trzecie miejsce nie było takie oczywiste. Kierowca Mercedesa opóźnił start, przez co został wyprzedzony przez innych, co z kolei spowodowało, że szybko znalazł się na 8 pozycji. Pod koniec wyścigu zbliżył się do czołowej trójki. Na ostatnim okrążeniu podczas starcia z Verstappenem, wypadł z toru, co kosztowało Hamiltona spadek na trzecie miejsce.
Zobacz podobne artykuły:
Rusza sezon driftingu
Wiadomości / Moto sport
2026.06.26
Rajd Akropolu 2026
Wiadomości / Moto sport
2026.06.26
„Nigdy nie powstanie elektryczny model 911”
Wiadomości / News
2026.06.26
Toyota Off‑Road Festival 2026
Moto fanatyk
2026.06.26
„Nigdy nie powstanie elektryczny model 911”
Wiadomości / News
2026.06.26