Milionowe BMW z Pretorii

Z lini produkcyjnej zakładów Rosslyn BMW w południowoafrykańskiej Pretorii, zjechał milionowy egzemplarz modelu serii 3.
Przypomnijmy, że założona w 1973 r. fabryka Rosslyn była pierwszą zagraniczną montownią BMW Group i od tamtej pory pełni ważną rolę w globalnej sieci produkcyjnej koncernu. W roku 2014 personel fabryki – 2900 osób – wyprodukował 68 771 limuzyn BMW serii 3 na rynek lokalny i na eksport. Jednocześnie teraz fabryka może świętować wyprodukowanie milionowy samochodu.
BMW South Africa zatrudnia bezpośrednio i pośrednio 43 000 ludzi, z czego ponad 3700 w samej fabryce i w organizacji handlowej, a także 3700 pracowników punktów dealerskich i ok. 36 000 u dostawców i poddostawców. W ubiegłym roku eksport samochodów wytwarzanych w fabryce Rosslyn wzrósł o 17 proc.
źródło: BMW
Zobacz podobne artykuły:
„Nigdy nie powstanie elektryczny model 911”
Wiadomości / News
2026.06.26
Pierwszy Maybach Atelier w Europie powstał w...
Wiadomości / Wydarzenia
2026.06.23
Toyota Off‑Road Festival 2026
Moto fanatyk
2026.06.26
Rusza sezon driftingu
Wiadomości / Moto sport
2026.06.26