Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

reklama
Mercedesy na gdańskim lotnisku
kalendarz 29/02 2024

Mercedesy na gdańskim lotnisku

News / Mercedes

Dealerzy Mercedesa wzmacniają flotę aut na lotnisku w Gdańsku.

Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy zawarł umowę z lokalnymi dealerami Mercedes-Benz BMG Goworowski oraz Mercedes-Benz Witman na dostawę ośmiu komfortowych,  bezemisyjnych samochodów. Auta będą służyć do transportu pasażerów VIP oraz w dziale operacyjnym lotniska.

„Wprowadzamy do naszej floty lokalnie bezemisyjne samochody Mercedes-Benz i już dziś wyruszamy we wspólną drogę do dekarbonizacji. W trosce o środowisko i klimat chcemy systematycznie redukować swój ślad węglowy, a pojazdy z napędem elektrycznym wraz z niezbędną infrastrukturą do ich ładowania to nasz pierwszy ruch w tym wyścigu do lepszej przyszłości. Cieszymy się z owocnej i profesjonalnej współpracy z liderami na rynku sprzedaży luksusowych aut: BMG Goworowski i Witman” – powiedział Tomasz Kloskowski, Prezes Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy.

BMG Goworowski i Witman dostarczyli obsłudze lotniska elektryczne samochody do obsługi pasażerów VIP: dwa 7-osobowe egzemplarze modelu EQV, limuzynę EQS oraz SUV-a EQB. Do zadań operacyjnych przekazano trzy Mercedesy EQA i jeden EQB.

„Nasze pojazdy elektryczne reprezentują szczyt technologiczny, oferując nie tylko cichą i wygodną jazdę, ale także ograniczając wpływ na środowisko. Jest to szczególnie ważne dla lotniska, które dąży do redukcji swojego śladu węglowego i promowania zrównoważonego transportu. Pasażerowie VIP oczekują nie tylko najwyższej klasy usług, ale również coraz częściej poszukują rozwiązań zgodnych z zasadami zrównoważonego rozwoju. Dostarczając im najnowocześniejsze pojazdy elektryczne, Mercedes-Benz spełnia te oczekiwania, łącząc luksus z odpowiedzialnością za środowisko” – powiedział Bogdan Goworowski, Prezes Zarządu BMG Goworowski.

Z BMG Goworowski port lotniczy współpracuje już od prawie 6 lat. Mercedesy dostarczane przez tę firmę przewiozły w tym czasie około 25 tys. pasażerów gdańskiego lotniska, którzy skorzystali z usługi VIP. Obejmuje ona pobyt w komfortowym salonie VIP nie tylko przed podróżą, ale także po wylądowaniu w Gdańsku. W ramach usługi pasażerowie korzystają również z przyspieszonej i indywidualnej odprawy biletowo-bagażowej i kontroli bezpieczeństwa. W wygodnych warunkach oczekują na lot, mogą bez ograniczeń dokonywać zakupów w lotniskowych w sklepach, a następnie są zawożeni do samolotu.

„Współpraca z Portem Lotniczym Gdańsk wpisuje się nie tylko w globalną strategię marki Mercedes-Benz w kierunku przejścia na napędy elektryczne, ale również w naszą lokalną strategię zwiększenia udziału aut elektrycznych w trójmiejskim rynku. Szereg podejmowanych przez nas działań – programy drivingowe, jazdy testowe, szkolenia, kampanie, w tym również dostarczanie naszym partnerom aut z napędem elektrycznym – pozwala nam realizować te długoterminowe cele. Przekazanie w pełni elektrycznych samochodów na potrzeby gdańskiego lotniska daje nam szansę na zbudowanie większej świadomości wśród pasażerów i pozwala zaprezentować, jak uniwersalne i komfortowe są te auta” – powiedział Paweł Stefaniak, Dyrektor Handlowy Mercedes-Benz Witman.

W dziale operacyjnym Portu Lotniczego nowymi elektrycznymi Mercedesami na co dzień poruszają się dyżurni portu, którzy kontrolują pola manewrowe lotniska. Samochodami jeżdżą także koordynatorzy ruchu lotniczego naziemnego, potocznie nazywani służbą Follow Me. Ponadto nowym autem dysponuje teraz lotniskowy Żbik, czyli pojazd wyposażony w specjalne urządzenia do płoszenia ptaków i innych zwierząt.

„Dobre i sprawne samochody to ważny element pracy działu operacyjnego lotniska. Każdego dnia nasi pracownicy pokonują do 40 kilometrów po polach manewrowych oraz drogach startowych i kołowania. Niezmiernie ważne jest, by poruszali się w pracy autami bezpiecznymi, wygodnymi i przyjaznymi środowisku” – dodał Prezes Tomasz Kloskowski.

Samochody przekazane do pracy operacyjnej wyposażono w transpondery, które umożliwiają śledzenie ich pozycji przez kontrolerów ruchu lotniczego z wieży lotniska w systemie kontroli ruchu naziemnego statków powietrznych oraz pojazdów. Wyposażenie samochodów obejmuje także specjalne radiotelefony do komunikacji operacyjnej. Wszystkie auta otrzymały belki świetlne i zostały oznakowane fluorescencyjnymi naklejkami./ns/

źródło: Mercedes


Tagi:
Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy, Mercedes, samochody elektryczne

Zobacz podobne artykuły:

Alfa Romeo - nazwa Milano już była
kalendarz 24/04 2024

Alfa Romeo - nazwa Milano już była

Wiadomości / News

2024.04.24

To nie pierwszy raz, kiedy Alfa Romeo zrezygnowała z nazwy Milano.
 VW R – oddzielną marką?
kalendarz 21/04 2024

VW R – oddzielną marką?

Wiadomości / News

2024.04.21

Dział R otrzyma własny pawilon w centrum wystawowym Autostadt w Wolfsburgu.
Smart Concept #5 - zapowiedź
kalendarz 20/04 2024

Smart Concept #5 - zapowiedź

Wiadomości / News

2024.04.20

Elektryczny crossover zadebiutuje w wersji produkcyjnej w drugiej połowie 2024 r.
Najnowsze artykuły:
Alfa Romeo - nazwa Milano już była

Alfa Romeo - nazwa Milano już była

Wiadomości / News

2024.04.24

To nie pierwszy raz, kiedy Alfa Romeo zrezygnowała z nazwy Milano.
 Dwie duże marki chińskich samochodów w tym roku trafią do Polski

Dwie duże marki chińskich samochodów w tym roku trafią do Polski

Wiadomości / Gorące tematy

2024.04.23

Są w stanie konkurować jakością z europejskimi producentami aut.
 Im większy luksus, tym większe… ryzyko!

Im większy luksus, tym większe… ryzyko!

Używane

2024.04.22

Spośród 20 samochodów ze zmanipulowaną historią serwisową lub cofniętym licznikiem, aż 14 należy właśnie do klasy wyższej.