Mercedes marką nr 1 w badaniu Superbrands 2014
Wiadomości / News / Mercedes

Mercedes-Benz triumfuje w badaniu Superbrands 2014, wyłaniającym najsilniejsze marki na rynku.
Trójramienna gwiazda zdobyła najwyższą lokatę spośród producentów samochodów i jako jedyna marka motoryzacyjna zakwalifikowała się do pierwszej dwudziestki zestawienia.
Od 20 lat organizacja Superbrands przeprowadza badania wizerunku marek na lokalnych rynkach i nagradza najsilniejsze z nich. Obecnie działa w ponad 80 krajach świata. W Polsce badanie Superbrands przeprowadzono już po raz dziewiąty. Wzięło w nim udział ponad 15 tys. polskich konsumentów oraz 65 branżowych ekspertów. Łącznie, oceniono ponad 2400 marek w 110 kategoriach.
W pierwszej dwudziestce tegorocznego zestawienia królują marki światowe, w tym tylko jeden producent samochodów – właśnie Mercedes. Dodajmy, że również w poprzednich latach ta niemiecka marka była nagradzana tytułem Superbrands. Główne kryteria decydujące o jego przyznaniu to: znajomość marki, skłonność do jej polecania, wyrazistość i pozycja rynkowa, konkurencyjność, spójność, rozwój oraz jakość relacji z klientami.
Partnerem organizacji Superbrands jest Ministerstwo Gospodarki.
Zobacz podobne artykuły:
„Nigdy nie powstanie elektryczny model 911”
Wiadomości / News
2026.06.26
Pierwszy Maybach Atelier w Europie powstał w...
Wiadomości / Wydarzenia
2026.06.23
Toyota Off‑Road Festival 2026
Moto fanatyk
2026.06.26
Rusza sezon driftingu
Wiadomości / Moto sport
2026.06.26