McLaren-Honda ujawnia swój bolid

Zespół zaprezentował pojazd o oznaczeniu „MP4-30” na sezon F1 2015.
Bolid został wyposażony w opracowany przez Hondę silnik V6 o poj. 1.6 – RA615H. Przed debiutem sezonu na torze w Melbourne, 15 marca, Fernando Alonso w najbliższą niedzielę jako pierwszy zasiądzie w nowym bolidzie na Circuito de Jerez. W poniedziałek zastąpi go Jenson Button.
Jednym z celów jaki założył sobie zespół z Woking, jest przyćmienie sukcesów sprzed ponad 2 dekad, gdy w ciągu czterech sezonów (1988 – 1991), zespół czterokrotnie świętował zdobycie tytułu mistrza świata Formuły 1 w kategorii konstruktorów. Przypomnijmy, że Honda wraca do F1 po 6-letniej przerwie.
Zobacz podobne artykuły:
Rusza sezon driftingu
Wiadomości / Moto sport
2026.06.26
Rajd Akropolu 2026
Wiadomości / Moto sport
2026.06.26
Maciej Serafin na mecie „Wyścigu do Chmur”
Wiadomości / Moto sport
2026.06.24
Toyota Off‑Road Festival 2026
Moto fanatyk
2026.06.26
„Nigdy nie powstanie elektryczny model 911”
Wiadomości / News
2026.06.26